Aile Hekimleri Komisyonu Recep Pehlivan başkanlığında toplandı

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Aile Hekimleri Komisyonu yeni çalışma yılının ilk toplantısını Komisyon Başkanı Recep Pehlivan başkanlığında yaptı.

Aile Hekimleri Komisyonu Recep Pehlivan başkanlığında toplandı

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Aile Hekimleri Komisyonu yeni çalışma yılının ilk toplantısını Komisyon Başkanı Recep Pehlivan başkanlığında yaptı.

11 Ekim 2018 Perşembe 10:31
Aile Hekimleri Komisyonu Recep Pehlivan başkanlığında toplandı

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Aile Hekimleri Komisyonu yeni çalışma yılının ilk toplantısını Komisyon Başkanı Recep Pehlivan başkanlığında yaptı.

Yeni çalışma yılında Aile Sağlığı Merkezlerinde (ASM) Aile Hekimi ve Aile Sağlığı Elemanı olarak görev yapan sağlık çalışanlarının sorunlarının tespit edilmesi ve öncelik sırasına göre çözüm yolları aranması için yıllık çalışma programını belirlemek üzere Türk Sağlık Sen Kocaeli Aile Hekimleri Komisyon Başkanı Aile Hekimi Recep Pehlivan başkanlığında şubede toplandı.

Toplantıya Komisyon üyesi Aile Hekimi Funda Düven, Aile Hekimi Akay Demir, Aile Sağlığı Elemanı Hacer Gündüz, Aile Sağlığı Elemanı Derya Çalışkan ve Şube Başkanı Kamu Sen İl Kocaeli Temsilcisi Ömer Çeker katıldı.

Toplantıda 2018 ve 2019 yılı içerisinde Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Elemanlarının karşılaşması beklenen muhtemel sorunları tespit edildi. Tespit edilen sorunlar öncelik sırasına göre çözüm önerileri aranması karara bağlandı.

İlk toplantıda ;

Sağlık Bakanlığı'nın Aile Hekimliği Ücret Yönetmeliğini değiştirmek için yapmış olduğu çalışma hakkında Aile Hekimliği çalışanlarını bilgilendirmek, ve kendilerini bekleyen tehlikelere karşı uyarmak,

Sağlık kuruluşlarında sağlık çalışanlarına karşı uygulanan Şiddet ’in (TERÖR)’ün sonlandırılması ve BEYAZ KOT uygulamasında izlenecek yol hakkında çalışanın bilgilendirilmesi ,

Halk arasında ÇEKAP diye adlandırılan iş ve işlemlerin Sağlık Bakanlığınca Aile Sağlığı Merkezlerinde Aile Hekimi ve Aile Sağlığı Elemanlarına yaptırılması için bakanlıkça yayınlanan resmi yazının hukuki dayanağının olup olmadığının yapılması istenen ÇEKAP işlemin Aile Sağlığı Merkezlerinde yapılıp yapılamayacağı ve çalışanlara yükleyeceği sorumluluk hakkında çalışma yapılarak konu hakkında çalışanın ve kamuoyunun bilgilendirilmesi için çalışma yapılması kararı verildi.

PEHLİVAN; BU KOMİSYON ASM ÇALIŞANLARI İÇİN BİR ŞANSTIR

Toplantı sonrası Aile Hekimleri Komisyon Başkanı Aile Hekimi Recep Pehlivan yapmış olduğu açıklamada; Üç Aile Hekimi ve üç Aile Sağlığı Elemanından oluşan Komisyon kocaeli’inde Aile Sağlığı Merkezlerinde (ASM) görev yapan sağlık çalışanlarının sorunlarının tespiti ve sağlıklı zeminlerde çözüme kavuşturulması ve çözüm yolları aranması konusunda önemli bir görev üstlenmiştir. Bu komisyon ASM çalışanları için bir şanstır. Dedi. Pehlivan; Bütün diğer illerde Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Elemanlarının birlikte görev yaptığı Komisyonların kurulması artık zarurettir. Bu böylesine önemli bir komisyonun kurulmasında öncülük eden Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker’in şahsında Tüm Şube Yönetim kuruluna teşekkür ederim. Dedi.

AİLE HEKİMLİĞİ KOMİSYONU'NUN ÇALIŞMALARINI ÖNEMSİYORUZ

Toplantı sonrasında açıklamada bulunan Şube Başkanı ve Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Ömer çeker; Şube olarak Aile Hekimliği komisyonunun çalışmalarını önemsiyoruz. Komisyon üyeleri yoğun çalışma temposuna rağmen zaman ayırarak şubede oluşturulan komisyonda ASM çalışanlarının periferde yaşamış oldukları sorunların tespit ve çözümleri için ciddi çalışmalar yapmaktadırlar. Yapılan bu çalışmalar ASM çalışanlarını ilerleyen süreç bekleyen tehlikelere karşı uyarmakta ve çalışanları çıkması muhtemel sorunlara karşı çözüm yolları göstermektedir. Dedi. Çeker; Bu toplantıda gündeme alınan üç maddenin İkisi ASM çalışanları için Biri ise tüm sağlık çalışanları için önem ve ehem niyet arz etmektedir. Böyle bir komisyonun var olması ülkemiz ve Kocaeli için bir şanstır. Aile Hekimliği Komisyonunun ülkemizde ve Kocaeli’nde ilk kurulması ve bu alanda tek olması nedeniyle Kocaeli’nde görev yapan ASM çalışanları çok daha şanslıdır.

Son Güncelleme: 11.10.2018 10:52
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.