AKP Gençlik Kolları bir video paylaştı, karşı cevap gecikmeden geldi!

AK Parti Gençlik Kolları'nın resmi Twitter hesabından paylaştığı ‘Sen kimsin?’ isimli video sosyal medyanın gündemine oturdu. Selahattin Eyyubi, Fatih Sultan Mehmet, II. Abdülhamid, Adnan Menderes, Necmettin Erbakan gibi birçok ismin yer aldığı videoya çok sayıda kullanıcı yaptıkları hatırlatmalarla tepki gösterdi.

AKP'nin, gelecek seçimlerde belirleyici olacağı belirtilen Z kuşağı gençlere hitaben hazırladığı video sosyal medyada tartışma konusu oldu. ATATÜRK'ü siluetle geçiştiren video büyük tepki çekti.

AK Parti Gençlik Kolları'nın resmi Twitter hesabından paylaştığı ‘Sen kimsin?’ isimli video "Gençsin, daha yeni başlıyorsun. İşin çok derdin çok" sözleriyle başlıyor ve videoda Musab Bin Umeyr, Selahattin Eyyubi, Fatih Sultan Mehmet, Kanuni Sultan Süleyman, II. Abdülhamid, Kara Fatma, Adnan Menderes, Necmettin Erbakan, Muhammet Fatih Safitürk, Yasin Börü gibi birçok isim sayılıyor. Bu isimlerin ardından da video Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüntüsünün üzerine söylenen "Ümmetin umudusun, sen Recep Tayyip Erdoğan'sın" sözleriyle sona eriyor.

Gençlere, "Sen Fatih'sin, sen Kanuni'sin, Sen Adnan Menderes'sin" diye seslenen videoya sosyal medyada çok sayıda kullanıcıdan farklı ve çarpıcı yanıtlar geldi. Kullanıcıların birçoğu paylaşıma yaptıkları hatırlatmalarla tepki gösterdi. 

AK Gençlik'in 'Sen kimsin?' videosuna CHP İstanbul Gençlik'ten yanıt gecikmedi: Sen seç, ben hangisiyim?

CHP İstabul Gençlik Kolları Twitter kullanıcılarının yanıtlarından hazırladığı videouyu AKP Gençlik Kollarını’nı etiketleyerek “Sen seç, ben hangisiyim” notuyla paylaştı.

Siyasi düzeyde bir cevap da Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş'tan geldi. Videoda sorulan soruya,  toplumsal hafızaya kazınmış isimler ve olayları tek tek sayarak yanıt verdi. 

Sözlerine "Biz ümmet değiliz, halkız" sözleriyle başlayan Baş, konuşmasını, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a seslenerek "Sen teksin, biz biriz, hep birlikteyiz, Türkiye'yiz. Recep Tayyip Erdoğan sen kimsin?" sözleriyle bitirdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2020, 19:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER