Akşener: "Cumhurbaşkanı adayı değilim"

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Ben cumhurbaşkanı adayı değilim; ben başbakanlığa adayım" dedi.

Akşener: "Cumhurbaşkanı adayı değilim"

İyi Parti lideri Meral Akşener Halk tv'de katıldığı programda, cumhurbaşkanı adayı olmadığını söyleyerek, "ben başbakanlığa adayım" dedi.

Akşener "Sayın Erdoğan seçilirse sonsuz yetkili sistem devam edecek. Cumhur İttifakı adayının hedefi bu. Bizim iki sistemimiz var. Bir Cumhurbaşkanı seçimi o seçilen kişi parlamenter sistemin taşlarını döşeyecek" dedi.

İyi Parti lideri Akşener şunları söyledi:

"İvedilikle parlamenter sisteme geçişin yolunu döşeyecek ve Cumhurbaşkanı olarak kalacak. Seçimi kazandık, parlamenter sisteme geçtik… O Cumhurbaşkanı herkesin cumhurbaşkanı olacak. Yanlış anlaşılan şey şu biz ikinci bir Erdoğan seçmeyeceğiz.

İşbirliği içinde rekabet diye bir kavram tanımlarım. Ondan sonra rakip olacağız biz. Bana çeşitli sorular soruyorlar. Sayın Kılıçdaroğlu’nun aday profili anlatımına katılıyorum. Ben Cumhurbaşkanı adayı değilim. Başbakanlığa adayım" dedi.

Ben bu Cumhuriyet'ten aldıklarımı iade edeceğim

Ben bu cumhuriyet sayesinde makamlara geldim. Atatürk Samsun'a çıkmasaydı İstiklal Savaşı çıkmazdı. Bir siyasi hayattan ziyade bu ülkeden almış bir vatandaş olarak bu Z kuşağına dair görevlerimi yerine getirmenin yolu bu ucube tek adam sisteminin ortadan kaldırılması" dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2021, 01:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER