Ankara’da Yüksek Hızlı Tren kazası

Ankara'da Yüksek Hızlı Tren, kontrol lokomotifine çarptı. Kaza nedeniyle bir üst geçit de çöktü. Ankara Valisi Vasip Şahin'in açıklamasına göre, kazada şu an 4 ölü, 43 yaralı var.

Ankara’da Yüksek Hızlı Tren kazası

Ankara Yenimahalle'de Yüksek Hızlı Tren, kontrol lokomotifine çarptı. Kazada çok sayıda yaralı var. Olay yerinde bir üst geçitte de çökme meydana geldi. Üst geçidin bazı kısımlarının Yüksek Hızlı Trenin üzerine çöktüğü belirtildi.

4 ÖLÜ, 43 YARALI

Ankara Valisi Vasip Şahin yaptığı açıklamada "Aynı yolda bulunan yol kontrolü ile görevli kılavuz treni çarpışması sonucu kaza meydana geldi. Şu an 4 ölü, 43 yaralı var." dedi. Ankara Valisi Şahin, tren kazasının Yüksek Hızlı Tren'in aynı güzergahta yol kontrolü yapan kılavuz trene çarpması sonucu meydana geldiğini açıkladı.

Ankara Valiliği'nin kazanın banliyö treni ile çarpışmasıyla ilgili açıklamasına Ulaştırma Bakanlığı'ndan düzeltme gelmiş ve kazanın YHT'nin bir kontrol lokomotifine çarpmasıyla meydana geldiği belirtilmişti.

Olay sonrası yaralanan çok sayıda yolcuya 112 Acil Servis, itfaiye ve UMKE ekiplerince müdahalede bulunuldu. Yaralılar ambulanslarla bölgedeki hastanelere sevk edilirken olay yerinde kurtarma çalışmaları devam ediyor. Kaza sırasında trenin hızının 80- 90 kilometre civarında olduğu belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER