Ayakkabı tamircisi genç, ikinci şiir kitabını çıkarıyor

Ayakkabı tamircisi genç, ikinci şiir kitabını çıkarıyor

Körfez İlçe Güney Mahallesi Dadaş sokak üzerinde bir ayakkabı tamiri yapan iş yerinde çırak olarak çalışan Ahmet Kar isimli genç; hem ayakkabı tamirciliği yapıyor; hem de şiir yazıyor. İkinci şiir kitabını yayımlayacak olan Ahmet Kar'ın Sen ve Mavi' isimli bir kitabı yayınlanmış durumda.

Daha çok aşk ve toplumsal olayları içeren şiirler yazan Ahmet Kar, Aslen Şanlıurfa doğumlu. Körfez'de ikamet ediyor. 23 yaşında.

Şanlıurfa'da lisede okurken edebiyat öğretmeninin 'Her insanın hayatında bir şiir olmalı' sözünden etkilenerek şiir yazmaya başlayan genç şair Ahmet Kar, birinci kitabı olan 'Sen ve Mavi' isimli eserini iki yıl önce yayınladı.

İkinci kitap çalışması ise yayım aşamasında. 'Şiir hayatın kendisidir' diyen genç şair Ahmet Kar, "Ben ki şiir besledim yürek ufuklarında, biraz deli dolu, biraz serseri mısralar biriktirdim umut kıyılarında. İnsanın her baktığı yer; şiirin kendisidir. İkinci şiir kitabımı yakın bir zamanda yayınlamış olacağım. Yine Aşk, özlem, toplumsal konuları içeren şiirler yer alacaktır. Bir insanın hayatında bir öğretmen çok önemlidir. Benim hayatımda da edebiyat öğretmenim Yusuf Çalışkan önemlidir. Onun sayesinde kendimi keşfettim' dedi.

Aynı zamanda bir sanat edinmek, ailesine destek sağlamak için ayakkabı tamirciliğinde çalışan Ahmet Kar; 'şiirsiz hayat düşünemiyorum' dedi.

Haber: Mustafa Eranil

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2021, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER