Ayyıldız Hareketi Lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ, Partisi'nin 8 kurucu ismini açıkladı

Ayyıldız Hareketi Lideri ve Bağımsız İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, İstanbul’da basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Ayyıldız Hareketi Lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ, Partisi'nin 8 kurucu ismini açıkladı

Ümit Özdağ’ın açıklamasından satır başları şöyle;

“Değerli basın mensuplarını sevgi ve saygıyla selamlamak isterdim ama İhlas Haber Ajansı ve ANKA dışında sanırım basın toplantımıza katılan çok fazla basın organı yok.” dedi ve sözlerine şöyle devam etti:

“Bu bizi şaşırttı mı? Hayır şaşırtmadı. Ve aslında Ayyıldız Hareketi’nin ne kadar haklı ve doğru bir çıkış olduğunu; vermiş olduğum mücadelenin ne kadar doğru bir mücadele olduğunu, bu sabah bir kez daha burada görüyoruz.”

Prof. Dr. Ümit Özdağ, yandaş medyanın ambargo uyguladığını ifade ettiği basın toplantısında, partileşmekte olan Ayyıldız Hareketi’nin siyasi duruşu, programı ve kadroları ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

Ümit Özdağ’ın kuracağı partinin kurucu üyeleri,

1.Doç. Dr. Tuğrul Kıhtır (Estetik Cerrah, Türk tarihçisi, ABD Estetik Cerrahi Derneği eski yöneticisi)

2.Doç.Dr.Esra Özsüer (Yunanistan tarih, kültür ve siyaseti konusunda Türkiye’nin önde gelen uzmanlarından)

3.Avukat Sevdagül Tuncer

4.Avukat Ayla Ülük

5.Avukat Burak Mengü

6.Salim Kabasakal (Bilişim şirketi sahibi. Endüstri 4.0 uygulayıcısı firma sahibi)

7.İlkim Yüksel (Akademisyen)

8.Doç.Dr.Kahraman Berk olarak açıklandı.

Özdağ, Ülkemiz iç içe geçmiş dört ağır krizden geçiyor. Bu krizler devlet krizi, milli birlik krizi, ekonomik krizi ve sığınmacılar krizidir.” ifadelerini kullandı.

Özdağ, “Devlet krizi yaşıyoruz çünkü devlet her türlü kurumsal işlevini yitirmiş, tek kişinin yönettiği, bir aşiret devleti yapısına dönüşmüştür.

Toplum, Cumhur ittifakı ve Millet ittifakı çerçevesinde düşman cephelere ayrışmıştır. Uyuşturucunun hedefi haline gelen Türk toplumu uyuşturucu ile içten tahrip edilmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın partileşmesi İslam’ı birleştirici olmaktan hızla çıkarmaya başlamıştır.

Yaşanan ekonomik kriz Cumhuriyet tarihinin en ağır ekonomik krizidir. 16 milyon kişi aç, 50 milyon kişi yoksuldur. 22 milyon kişi sosyal yardım almaktadır.

2001 ekonomik krizini başbakanlık önünde atılan yazar kasa ile hatırlıyoruz. Bugün yaşanan ekonomik krizi toplu intiharlar ile hatırlayacağız.

Ve Türkiye son 10 yılda dünyanın en fazla sığınmacısının yaşadığı ülke haline geldi.

Resmi açıklamalara göre Türkiye 9 milyon Suriyeliyi yediriyor, içiriyor, giydiriyor, eğitiyor, sağlık hizmetlerini sağlıyor. Ve parasını Türk halkı ödüyor. Suriyeliler
dışında 2 milyona yaklaşan Afgan, Irak, Pakistanlı, İranlı ve Afrikalı ülkemizde yaşıyor. Sadece son bir hafta içinde 35 bin Afgan Türkiye’ye giriş yaptı.

Özetle Türk halkı dört krizin pençesinde eziliyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2021, 23:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER