Azerbaycan'da kısmi seferberlik ilan edildi!

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Dağlık Karabağ bölgesinde gerilimin tırmanmasının ardından kısmi seferberlik ilan etti.

Azerbaycan'da kısmi seferberlik ilan edildi!

Pazar sabahı başlayan olaylar bugün de sabahın ilk ışıklarıyla birlikte devam ediyor… Azeri ve Ermeni kuvvetleri çatışmanın devam ettiğini ve ağır silahların kullanıldığını duyurdu.

Ermenistan Savunma Bakanlığı, çatışmanın bütün gece sürdüğünü açıklarken Azerbaycan Savunma Bakanlığı da Ermenistan ordusunun Terter kasabasına ateş açtığını duyurdu.

ŞİMDİYE KADAR ONLARCA İNSAN ÖLDÜ

Dün Erivan yönetimi Azerbaycan’a ait çok sayıda tank, helikopter ve İHA’nın imha edildiğini açıklarken Bakü’den buna yalanlama geldi. Azeri yetkililer Ermenistan’ın bu açıklamalarında gerçeklik payı olmadığını duyurdu. Dün bunlar yaşanırken bugün de Dağlık Karabağ’dan yeni bir açıklama geldi.

Dağlık Karabağ dün yapılan açıklamalarda 16 asker ve sivilin yaşamını yitirdiğini duyurmuştu. Azerbaycan’ın saldırısında 100’den fazla insanın yaralandığı kaydedildi. Bugün ise Dağlık Karabağ, 15 askerin daha yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Öte yandan TSİ 10:55 sularında Azerbaycan’dan da kritik bir açıklama geldi… Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, 6 Azeri vatandaşının yaşamını yitirdiğini duyurdu. Yapılan açıklamada Ermenistan’ın saldırısı sebebiyle 19 insanın da yaralandığı kaydedildi.

Resmi verilere göre şu ana kadar yaşanan çatışmalarda en az 37 insan yaşamını yitirdi ve yüzlerce insan da yaralandı.

AZERBAYCAN KISMİ SEFERBERLİK İLAN ETTİ

2016’dan beri en sert çatışmayı yaşayan Azerbaycan-Ermenistan hattında Bakü’den de bir açıklama geldi. Azeri yetkililer, Ermenistan’ın saldırısında sivil bir ailenin 5 üyesinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Dün öğle saatlerinde Ermenistan ve Dağlık Karabağ topyekun seferberlik ve sıkıyönetim kararı alırken, Azerbaycan da sıkıyönetim ilan edildiğini duyurdu.

Bugün TSİ 10:15 sularında Azeri lider Aliyev, kısmı seferberlik ilan edildiğini duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2020, 11:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER