Bakan Varank, Başkan Büyükakın TEKNOFEST'teydi!

Bakan Varank ve Başkan Büyükakın, TEKNOFEST kapsamındaki Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışması’na katıldı.

Bakan Varank, Başkan Büyükakın TEKNOFEST'teydi!

Sanayi ve Teknoloji Başkanı Mustafa Varank’ın da katılımıyla gerçekleştirilen TEKNOFEST kapsamındaki Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışması’nda; Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın da gençlerin heyecanına ortak oldu.

Bakan Varank tarih verdi! Flaş yerli otomobil...

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin Otomobili'ne ilişkin "İnşaat, çalışmaları hızlı bir biçimde devam ediyor. Kamuoyuna ilan ettiğimiz takvimimiz de belli. 2022'nin sonunda inşallah biz Türkiye'nin otomobillerini banttan indirmeyi istiyoruz." dedi.

Gençlerimizin heyecanına ortak olduk

Bilişim Vadisi, TÜBİTAK ve HAVELSAN destekleriyle gerçekleştirilen 'geleceğimizi değiştirecek' otonom araçlar için bir açıklamada bulunan Başkan Büyükakın da “Geleceğimizin teknoloji otonom araçların özgün tasarım, yazılım ve diğer alanlardaki gelişmesine dönük gençlerimizin heyecanına ortak olduk. Bu tür yarışmaların kentimizde olması ve gençlerimizin bu alana dönük ilgileri bizi çok mutlu ediyor. Büyükşehir Belediyesi olarak bu alanda gençlerimize katkı sunmaya devam edeceğiz” dedi.

“OTONOM GELECEĞİN TEKNOLOJİSİDİR”

Bilişim Vadisi’nde düzenlenen Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışmasında Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Teknofest İcra Kurulu Başkanı Mehmet Fatih Kacır, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar da hazır bulundu. Yarışlar öncesi gençlerle sohbet eden Başkan Büyükakın, öğrencilerin tasarladıkları bir aracın kaportasını da imzaladı. Gençlerin geleceğin önemli teknolojik alanlarından olan otonom üzerine yoğunlaşmasını çok kıymetli gördüğünü belirten Başkan Büyükakın, “Elbette otonom geleceğin teknolojisidir. Bu sebeple geçlerimizin bu geleceğin teknolojisine ilgi duymaları ve odaklanmaları bizleri mutlu ediyor, heyecanlandırıyor” şeklinde konuştu.

“GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Lise çağlarındaki gençlerimizden üniversite dönemlerine kadar her yaştaki gencimizin geleceğin teknolojilerine ilgisinin artmasını üzerine bir değerlendirme de yapan Başkan Büyükakın, “Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de bu alanlarda emek sarf eden gençlerimize destek olmak için çalışıyoruz. Biz gençlerimizin yanındayız. Geleceğe daha donanımlı hazırlanması için elimizi taşın altına sokuyoruz. Yerel yönetimler olarak bizler geleceğin ve bu ülkenin sahibi gençlerin yanında yer almaya devam edeceğiz” diyerek açıklamasını tamamladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER