Başkan Aras, Lokantacılara 'Milli Görüş Ekmeği' hediye etti

Yeniden refah partisi Kocaeli il başkanı ve genel başkan danışmanı Mehmet ARAS, salgın hastalığın etkilerini en ağır şekilde yaşayan lokantacı esnafına destek ziyareti yaptı.

Başkan Aras, Lokantacılara 'Milli Görüş Ekmeği' hediye etti

Aras a ziyareti sırasında yardımcıları ve basın mensupları eşlik etti. Lokantacılar Odası Başkanı Hikmet Özdemir tarafından ağırlanan Aras, lokantacı esnafının sorunlarını dinledi.

Lokantacılar devletten cansuyu istiyor

Kocaeli lokantacılar odası başkanı Hikmet Özdemir lokantacılar esnafının sorunlarını şu şekilde sıraladı;

Pandeminin ekonomik faturasını en ağır şekilde ödeyen meslek gruplarından biri biziz. İkinci kapatma dönemi bizim açımızdan çok büyük sıkıntılar doğurdu. Bu süreçte devletimizi arkamızda görmek istiyoruz. Biz devletimizden destek değil cansuyu istiyoruz. Her gün onlarca esnafımızdan yürek burkan haberler alıyoruz.

Bu süreçte ülkeyi yönetenlerden tek beklentimiz; borçlarımızın ertelenmesi ve sabit giderlerimizin durdurulması ve lokantacı esnafımıza devlet destekli kredi açılmasıdır. Biz devletimizden bağış değil, yardım değil, cansuyu istiyoruz.

Kocaeli deki binlerce lokantacının sorunlarını çok iyi bildiklerini ifade eden Mehmet Aras, bu zor günlerde, esnafımızın yanında olduğumuzu bir kez daha göstermek için lokantacılar odasını ziyaret ettiklerini belirtti.

Lokantacı esnafı ekmeğe muhtaç durumda

Bolluk ve bereket yeniden refah ile gelecek

Lokantacılara özel olarak yaptırdığı buğday ekmeğini hediye eden Aras; "Yıllardır lokantacılar olarak sizler bizleri doyurdunuz. Şimdi sıra bizdedir. Çünkü; bugün lokantacı esnafımız ekmeğe muhtaç durumdadır. İşte bu yüzden, Kocaeli deki tüm lokantacı esnafı kardeşlerimizi temsilen sizlere bu milli görüş ekmeğini hediye ediyoruz. Bu ekmek bolluk ve bereketin sembolü olan buğday unundan yapıldı. Bildiğiniz gibi yeniden refah partimizin simgesi de buğday başağıdır. Yeniden refah partimiz iktidarında milletimiz ve esnafımız bolluk ve berekete kavuşacaktır.

Bugün ülkeyi yönetenler ülkenin en büyük salonlarında kendi siyasi partilerine kongre yapıyorlar, en lüks otellerde tatil yapılmasına ses çıkarmıyorlar. Fakat esnafımızın dükkanında sofra kurmasına müsaade etmiyorlar. Bu çifte standart milletin vicdan mahkemesinde mahkum olacaktır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER