Başkan Köşker özel çocuklarla buluştu

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Yumrukaya Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda özel çocuklara konuk oldu.

Başkan Köşker özel çocuklarla buluştu

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, AK Parti İlçe Başkanı İrfan Ayar, Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, Belediye Başkan Yardımcısı Nilay Ayran ve okul müdürleri 3 Aralık Dünya Engeliler Günü nedeniyle Yumrukaya Özel Eğitim Uygulama Okulu'nun düzenlediği programa katıldı.

Kaymakam Güler ve Başkan Köşker ilk olarak özel çocukların resim ve el işi sergilerini gezdi. Programın açılışında konuşan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününün önemine değinerek, "Burada eğitim gören çocuklarımız çok özel çocuklar. Çocuklarımızın aileleri de çok değerlisiniz. Sizler Allah'ın sevdiği kullardansınız. Sizlerin imtihanı zor kabul ediyorum. Fakat Allah sizlere öyle bir güç kuvvet veriyor ki, öyle bir sabır veriyor ki her zorluğu bu sayede aşıyorsunuz. Ben bütün engelli çocuklarımızın annelerinin ellerinden öpüyorum. Öğretmenlerimizi de tebrik ediyorum onların işlerinin de ne kadar zor olduğunu biliyorum. Bu iş gönül işi ve gönlü güzel insanlar tarafından yapılabilir. Bütün öğretmenlerimizi emeklerinden ötürü tebrik ediyorum. Bizler de Gebze Belediyesi olarak engelli çocuklarımızı sosyal hayata kazandırmak, engellerini ortadan kaldırmak için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz yapmaya da hazırız. Yazın gerçekleştirdiğimiz Yaz Spor Okullarımızda engelli çocuklarımız da faydalana bilmeleri için onlar için özel kurslar açıyor, onların da bu kurslardan faydalanmalarını sağlıyoruz." dedi.

HEPİMİZ ENGELLİ ADAYIYIZ

Gebze Kaymakamı Mustafa Arslan ise, "Bugün 3 Aralık Dünya Engeliler Günü ve Haftası. Bugün bir şeyi daha iyi fark etmeliyiz. Hiç kimse bir yakının engelli olmasını istemez. Bazı engeller doğuştan bazı engeller ise sonradan meydana geliyor. Hepimiz birer engelli adayıyız. Bu çocuklarımız belki fiziksel anlamda engelleri var ama onları hayat katabilmek onlara iş olanakları sağlamak çok önemli. Bu anlamda devletimiz çok önemli işlere imza atıyor. İmkanlar doğrultusunda bu yavrularımızı ve engelli vatandaşlarımıza daha çok hizmet vermeye gayret ediyoruz." diye konuştu.

Konuşmalarının ardından özel çocuklar, 3 Aralık Dünya Engeliler Günü için düzenledikleri gösterilerini sergiledi. Özel çocukların dans ve koro gösterileri izleyiciler tarafından oldukça beğenildi. Kaymakam Güler ve Başkan Köşker daha sonra okul müdürüne tekerlekli sandalye hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2018, 19:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER