"Başkanlığı bıraksam da Ocak'tan ölene dek ayrılmayacağım"

Kocaeli kamuoyunun ve basının yakından tanıdığı; sevilen ve sayılan Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, 7x24 Kocaeli'ye başkanlığı bırakacağını açıkladı.

"Başkanlığı bıraksam da Ocak'tan ölene dek ayrılmayacağım"

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi Başkanı Yücel Alpay Demir, mart ayında yapılacak kongrede görevi bırakacağını açıkladı.

2014 yılında göreve gelen; bir dönem başkan yardımcılığı ve 3 dönemdir de başkanlık görevini canla başla sürdüren Başkan Demir; 7x24 Kocaeli'ye şöyle konuştu:

"2021 Mart ayında kongre yapmak serbest olursa, görevi devredeceğim ama Allah nasip ederse ölünceye kadar ocaktan ayrılmayacağım."

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi'nin 3 dönemdir başkanlığını yapmakta olan Yücel Alpay Demir şu ana dek gelmiş geçmiş en sempatik ve sevilen başkan olarak biliniyor.

Mart ayında yapılacak kongrede; istişarelerini sürdüren Mustafa Arha'nın genel merkez, mevcut yönetim, eski şube başkanları ve tüm milli kuruluşlardan onay aldığı biliniyor.

Yücel Alpay Demir başkanın görevi bırakacağı ama Hars Yönetimi'nde kalmayı sürdüreceği de kendi beyanı.

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi'nin hedefi; Mart ayında gerçekleştirilecek kongre ile Ocak'ı genişleterek büyütmek. Bu sebeple yeni üyelerin de kazandırılması planlananlar arasında.

Haberle ilgili daha geniş bilgiyi Duygu Mert'in 7x24 Kocaeli'deki köşesinde yer alan 'Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir bırakıyor' adlı yazısından okuyabilirsiniz.

Okumak için tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2021, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER