Belediyelerin korkulu rüyası Nazif Tannur yine sordu:

Kocaeli'nde; kamu kurum ve kuruluşları ile ilgili yıllardır bir 'özel kamu denetçisi' gibi çalışan ve birçok usulsüz ve şaibeli konuyu gündeme getirip takibi yapan İyi Partili Nazif Tannur bu kez Büyükşehir ve Kandıra İlçe Belediyesi yetkililerine sordu!

Belediyelerin korkulu rüyası Nazif Tannur yine sordu:

Kocaeli'nde; kamu kurum ve kuruluşları ile ilgili yıllardır bir 'özel kamu denetçisi' gibi çalışan ve birçok usulsüz ve şaibeli konuyu gündeme getirip takibi yapan İyi Partili Nazif Tannur bu kez Büyükşehir ve Kandıra İlçe Belediyesi yetkililerine sordu: ""Kentte imar kanunu, merkezde ayrı ilçelerde ayrı mı uygulanıyor?!"

Geçtiğimiz gün Kandıra'ya yolunun düştüğünü belirten Nazif Tannur; Kandıra İlçe Belediyesi hizmet binası inşaatının bilgi tabelasında, ada-pafta-parsel ve inşaat başlangıç ve bitim süreleri'nin yazmadığını ve inşaat yapı ruhsatının tarihinin yer almadığını belirterek yetkililere sordu: "Tabelada bu bilgilere neden yer verilmedi, sadece 450 gün diye belirtilen inşaat süresi hangi tarihte başladı ve bitecek?" diye sordu.

"Yapı ruhsat bilgileri yazılmadığı için bu inşaat kaçak anlamına gelmiyor mu?" diye sorularına devam eden Tannur, MehmetAli Paşa Merkez Camii'ni örnek göstererek "Bu inşaatın bilgi tabelasında, imar kanununa uygun olarak tüm bilgilerin yazmasına rağmen, Kandıra'daki hizmet binası inşaatında hiçbir bilgi yazmıyor. İmar Kanunu'nun ilde başka, ilçede başka, köyde başka uygulanması mı söz konusudur? Bu sorularıma belediye yetkililerinden, şeffaf belediyecilik anlayışına istinaden toplumu, vatandaşı bilgilendirmek adına  açıklama bekliyorum." dedi.

Aşağıda Mehmet Ali Paşa Merkez Cami Yapım İnşaatı Tabelası ve Kandıra İlçe Belediye Hizmet Binası'nın inşaat tabelaları fotoğraflarını gösteren Tannur, ikisi arasındaki farkın çok büyük önem teşkil ettiğini vurguladı.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, 15:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER