Bizimkiler dizisinin İzmitli Cemil’i Uğurtan Sayıner vefat etti

Türk televizyonuna damga vuran ve 1989- 2002 yılları arasında yayınlanan 'Bizimkiler' dizisinde Cemil karakterine hayat veren tiyatro sanatçısı 77 yaşındaki Uğurtan Sayıner yaşamını yitirdi.

Bizimkiler dizisinin İzmitli Cemil’i Uğurtan Sayıner vefat etti

Ağustos 2020’de İzmir’de bulunan Eşrefpaşa Hastanesi’nde tedavi altına alınan Bizimkiler dizisinde Cemil karakterini canlandıran Uğurtan Sayıner’ 26 günlük tedavinin ardından taburcu edilirken “Bundan sonra her şey güzel, sıhhatli olsun. Dostuklardan vazgeçmeyelim. Güzel yaşayalım” demişti.

Uğurtan Sayıner bugün saat 16.30’da İzmir’deki evinde vefat etti.

Sayıner'in ev arkadaşı tiyatro oyuncusu Osman Cavcı, Sayıner'in vefatından dolayı büyük üzüntü duyduklarını, cenaze işlemleri için yakınlarının İzmir'e gelmesini beklediklerini söyledi.

Sayıner ileri yaşla beraber, yeme bozukluğu ve sıvı elektrolit dengesizliği sebebiyle geçen yıl İzmir Eşrefpaşa Hastanesi'nde tedavi görmüş, sağlığına kavuşması sonrası taburcu edilmişti. 

Uğurtan Sayıner kimdir?

Uğurtan Sayıner, 16 Eylül 1944, Samsun doğumludur. Uğurtan Sayıner, Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur.

İktisat fakültesi mezunu olan Sayıner, 1962 yılında sanat hayatına tiyatro ile başladı.

İttihat ve Terakki Tiyatrosu, TÖS Tiyatrosu, Arena Tiyatrosu, Gen - Ar Tiyatrosu, Üç Maymun Kabare, ve Ercan Yazgan - Bülent Kayabaş topluluklarında çalıştı. Sinema ve televizyon dizilerinde de rol alarak, Bizimkiler dizisinde canlandırdığı "Sarhoş Cemil" karakteriyle zirveye çıktı. Uğurtan Sayıner, Perihan Abla, İki Koca Adam, Avanak Dedektör, El Kızı, Küçük Esnaf, Herakles, Heykelin Sırrı, Yağmurdan Sonra, Bir Kurşun, Bizimkiler gibi dizi film ve filmlerde rol almıştı. 

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2021, 00:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER