Bugün KKTC’de seçimlerde ikinci tur heyecanı var!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) halk, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için oy kullanıyor. Kıbrıs Türk halkı, gelecek 5 yıl görev yapacak cumhurbaşkanını belirlemek üzere saat 08.00'den itibaren sandık başına gitmeye başladı. Seçimin ikinci turunda Başbakan ve Ulusal Birlik Partisinin (UBP) cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar ile Cumhurbaşkanı ve bağımsız cumhurbaşkanı adayı Mustafa Akıncı yarışacak.

Bugün KKTC’de seçimlerde ikinci tur heyecanı var!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) halkı, cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turu için bugün sandık başına gidiyor. Seçmenler, Kovid-19 tedbirleri çerçevesinde oylarını maske ve eldivenle kullanacak.

Heyecanlı geçmesi beklenen seçimin ikinci turunda, Başbakan ve Ulusal Birlik Partisi (UBP) adayı Ersin Tatar ile Cumhurbaşkanı ve bağımsız aday Mustafa Akıncı yarışıyor. 11 Ekim’de yapılan seçimin ilk turunu Tatar, oyların yüzde 32.34’ünü alarak birinci, Akıncı ise yüzde 29.80’ini alarak ikinci sırada tamamlamıştı. İlk turda hiçbir adayın yüzde 50’den fazla oy alamadığı cumhurbaşkanı seçimi, bu nedenle ikinci tura kalmıştı. Yüksek Seçim Kurulu (YSK), bugün kayıtlı 199 bin 29 seçmenin, 738 sandıkta oy kullanabileceğini açıkladı. YSK’nın resmi olmayan sonuçları saat 20.00’ye kadar, kesin sonuçları ise 22.00-00.00 arasında açıklaması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER