"Büyükşehir'den Gölcük için üvey evlat muamelesi!"

İYİ Parti Gölcük ilçe başkanı İsmail Aynacı yaptığı açıklamada, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin Gölcük'e üvey evlat muamelesi yaptığını, İYİ Parti olarak Gölcük halkının hakkını savunmaktan vazgeçmeyeceklerini belirtti.

"Büyükşehir'den Gölcük için üvey evlat muamelesi!"

Kocaeli Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen Büyükşehir Belediye meclis oturumunda, faaliyet raporu Genel Sekreter Balamir Gündoğdu tarafından paylaşıldı.
Raporun yayınlanmasıyla birlikte;Gölcük İYİ Parti İlçe Başkanı İsmail Aynacı, ilçelere ayrılan bütçe miktarları içinde, Gölcük İlçesinin bütçeden aldığı payın adeta "üvey evlat" muamelesi anlamına geldiğini belirtti.

Başkan İsmail Aynacı'nın açıklaması şöyle:
"İçinde bulunduğumuz Nisan ayı içerisinde hem ilçemiz Gölcük, hem de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde 2020 yılı faaliyet raporları sunulmuştur.
Detaylı bir şekilde yapmış olduğumuz incelemeler sonucunda, Gölcük halkını doğru bilgilendirmek yine bizlere düşmüştür.İncelemelerimizde açıkça göze çarpan şudur ki;mevcut belediyeler çok iyi algı yönetimi yapıyor fakat Gölcük halkının gereksinimi olan ihtiyaçlara cevap vermiyorlar.Bu konudaki görüşlerimizi önümüzdeki günlerde başlıklar halinde kamuoyu ile paylaşacağım.
İlk olarak;
15 Nisan 2021 tarihinde Büyükşehir meclis toplantısında faaliyet raporu Genel Sekreter Balamir Gündoğdu tarafından sunulmuştur. Ayrıca AKP grubu adına Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman tarafından savunulmuştur.

GÖLCÜK UNUTULMUŞTUR
Üzülerek gördük ki yapılan ve görüşülen bu raporda Gölcük unutulmuş ve kendine yer bulamamıştır. Yine yayınlanan 2021 Mali program incelendiğinde ilçelere göre ayrılan bütçelerde, ilçemiz toplam bütçenin %3.35'te kaldığı görülmektedir.
2020 yılında Büyükşehir tarafından unutulan Gölcük, 2021 yılında da üvey evlat muamelesi göreceği aşikardır.
2021 tahmini ödenek bütçesinde İzmit ilçesine ayrılan bütçe 266 milyon iken, Gölcük'ümüze sadece 22 milyon bütçe ayrılmıştır.

"BU DURUM KİMİN BAŞARISIZLIĞIDIR?"

 "Kocaeli siyasetinde Gölcük bu kadar etkin temsil edilirken, bu etkinliği ilçemize ayrılan yatırımlarda görülmemesi kimin başarısızlığıdır? AK Partili olan Gölcük Belediyesi' ne ayrılan bütçe %3.35 iken, Millet İttifakı belediyesi olan İzmit'e %39.56'dır.
 Bu oranların ortaya koyduğu bir gerçek var ki;Gölcük halkının seçimlerde tercihini AKP'den yana kullanması büyük bir hata idi. Bahsettiğimiz bu konu Büyükşehir'den ilçemize gelmeyen yatırımlar iken, ilçe belediyemizin 2 Nisan 2021 tarihinde yaptığı meclis toplantısında görüşülen faaliyet raporu ikinci bir konudur.
 Önümüzdeki günlerde, faaliyet raporunda yer alan bilgilerin 'güvenilirliği, tam ve doğru' olduğunu beyan eden Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer imzalı belgedeki eksik ve yalanları açıklamaya devam edeceğiz. İYİ Parti olarak Gölcük halkının hakkını savunmaktan, söylenmeyenleri söylemekten vazgeçmeyeceğiz. "

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER