Cengiz Topel Daimi Hava Hudut Kapısı oldu

Türkiye’de 10 havalimanı 'daimi hava hudut kapısı' ilan edildi. Resmi Gazete’de yayımlanan karar ilimizde bulunan Cengiz Topel Havalimanı'nı da kapsıyor.

Cengiz Topel Daimi Hava Hudut Kapısı oldu

Türkiye’de 10 havalimanı ‘açık daimi hudut kapısı’ ilan edildi. Antalya, Balıkesir, Çanakkale, Eskişehir, Hatay, Kocaeli, Kütahya, Sivas, Şanlıurfa ve Tekirdağ'daki havalimanları, uluslararası giriş-çıkışlara açık daimi hava hudut kapısı oldu. 10 havalimanının daimi hava hudut kapısı ilan edilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

10 HAVALİMANI

Karara göre, Pasaport Kanunu gereğince, Antalya Gazipaşa Havalimanı, Balıkesir Koca Seyit Havalimanı, Çanakkale Havalimanı, Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı, Hatay Havalimanı, Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı, Kütahya Zafer Havalimanı, Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, Şanlıurfa GAP Havalimanı ve Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı'nın uluslararası giriş-çıkışlara açık daimi hava hudut kapısı olarak tespitine karar verildi.

Daimi Hudut Hava Kapısı ne demek?

Hava hudut kapıları, ülkeye giriş çıkış yapacak olan vatandaşlar ile yabancıların yolcu giriş ve çıkışını yapabileceği noktalar olarak açıklanıyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2020, 11:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
ERGÜN BAYRAK
ERGÜN BAYRAK - 12 ay Önce

SAW işletmecisi Beşli koalisyon ortağı Diyarbakırlı besleme Nihat Özdemir’in papucu dama mı atılıyor, yoksa karşı tarafa geçme ihtimali var diye intikam mı alınıyor.! Ya da yine o şahsa mı verecekler desem o biraz çok zor.!

SIRADAKİ HABER