CHP Kocaeli'nin il binasındaki afişleri de söktüler!

Dün boardlardan sökülen afiş ve pankartları CHP Kocaeli tüm il ve ilçe binalarına asmıştı. Akşam üstü saatlerinde polis eliyle il binasındaki bu afişler de söküldü. CHP Kocaeli afişlerin indirilmesini alkışlarla protesto etti.

CHP Kocaeli İl Başkanlığı kendi binasına astığı ‘128 milyar dolar nerede?’ yazılı afişleri rızaen teslim etmedi. Afişler polis ekipleri tarafından söküldü. Partililer yaşananları alkışlarla protesto etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanlığı binasına asılan ‘128 milyar dolar nerede?’ yazılı afiş İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı ve yönetiminin alkışlı protestosu eşliğinde polisler tarafından indirildi. Geçtiğimiz gün Kocaeli’nin farklı noktalarına asılan afişler polis talimatıyla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi personeli tarafından indirilmişti. Yaşanan olaya tepki olarak CHP Kocaeli İl Başkanlığı binası ve ilçe örgütü binalarına yeniden asılan afişler bu kez polisler tarafından indirildi. Savcılığın hazırladığı ‘rızaen elden teslim edilsin’ kararına karşı çıkan partililer mahkeme kararı olmadan afişleri teslim etmeyeceklerini ve parti binasına bu şekilde kimseyi sokmayacaklarını söyledi.

ALKIŞLI PROTESTO

Polis ekipleri kendi imkanları CHP Kocaeli İl Başkanlığı binası önüne getirdikleri iş aracıyla camlardan asılmış olan afişi söktü. Yaşananlar alkışlarla protesto edilirken konuyla ilgili konuşan CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, “Bizim çocuklarımızın sizin çocuklarınızın hakkı olan bu 128 milyar dolar nereye gitti? Bununla ilgili bir açıklama yapmaları gerekiyor. Diyorlar ki salgına gitti. Salgında esnafın hali ortada. Salgına gitse biliriz. Görüyorsunuz. Şu yazıya tahammül edemiyorlar” açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2021, 20:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER