CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı belli oldu

CHP'nin 31 Mart Yerel Seçimleri'nde Ankara adayı Mansur Yavaş oldu.

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı belli oldu

Son dakika haberine göre, CHP'nin 31 Mart Yerel Seçimleri'nde Ankara adayı Mansur Yavaş oldu. Adaylığının kesinleşmesinin ardından açıklama yapan Yavaş, "Sayın Kılıçdaroğlu’na, Sayın Akşener’e ve parti yöneticilerine teşekkür ederim. Bu güveni,seçimi kazanıp, başarı ile taçlandırmak boynumuzun borcudur" ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM) bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. PM'de yapılan oylamanın ardından adaylar da netleşmeye başladı.

CHP PM'de yapılan oylamanın sonucuna göre Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ise Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar oldu.

YAVAŞ'TAN İLK AÇIKLAMA

Yavaş adaylığının kesinleşmesi sonrası Twitter'dan yaptığı açıklamada ''Başkent Ankara adaylığı için şahsımı lâyık gören Millet İttifakı’nın Genel Başkanları Sayın Kılıçdaroğlu’na, Sayın Akşener’e ve parti yöneticilerine teşekkür ederim. Bu güveni,seçimi kazanıp, başarı ile taçlandırmak boynumuzun borcudur. Yolumuz açık olsun'' ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2018, 17:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER