Çocuklardan anlamlı destek!..

Yaşları küçük ama yürekleri kocaman çocuklar; kurulacak olan şehitler kütüphanesi için kitap desteğinde bulundular.

Çocuklardan anlamlı destek!..

Körfez'de gazetecilik yapan Mustafa Eranıl tarafından kurulacak olan Şehit Kütüphaneleri için; yaşları küçük olmasına rağmen yürekleri kocaman olan çocuklar; okudukları ve topladıkları kitapları bağışladılar.

Kent Konseyi Çocuk Meclisi'nde vazife yapan çocuklar ile Özel Körfezim Eğitim Kurumlarında eğitim alan 3. sınıf öğrencileri, topladıkları kitapları; kitapları bağışladılar.

Elif Bahar Güleç, Ecem Nisa Ugun, Yaren Atalay ve kardeşi Umut Atalay, Elif Reyyan Ertop ve kardeşi Zehra Ertop; topladıkları kitapları öğretmenleri ve aynı zamanda Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı; Çocuk Meclisi Kurucusu eğitimci Nigar Apaydın Yağız ve aileleri ile birlikte kitapları teslim ettiler.

Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında gerçekleştirdikleri bu güzel çalışma ile anlamlı bir kampanyaya destek olan çocuklar; mutlu olduklarını dile getirdiler.

Kütüphanenin kurulumunu sağlayan Mustafa Eranıl ise; gelen çocuklara kütüphane ve şehitler hakkında bilgi verdi; toplana kitaplar hakkında bilgilendirdi.

Eğitim camiasının başarılı öğretmeni olan ve bir çok sosyal sorumluluk projesinde gönüllü olarak yer alan Nigar Apaydın Yağız ise, çocuklara okumanın ehemmiyetini anlattı; böyle kampanyalara destek verilmesi gerektiğini vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER