Ekipler karla mücadeleye hazır!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kar timleri, şehrin yüksek noktalarında etkisini göstermeye başlayan kar yağışına karşı mücadele ediyor.

Ekipler karla mücadeleye hazır!

Kocaeli’de yüksek kesimlerde etkisini göstermeye başlayan kar yağışında yolların sürekli açık tutulması ve olası sorunların ortadan kaldırılması için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kar Timleri hazır bekliyor. 550 Personel ve 225 araçtan oluşan ekipler yüksek kesimlerde sabaha kadar etkisini sürdüren kar yağışına anında müdahale ederek yolları açık tutuyor. Umuttepe bölgesinde tuzlama ve küreme için hazır bekleyen ekiplerin bir kısmı da Kartepe bölgesinde çalışma yürütüyor. Kar yağışına göre ekipler aralıklarla yol açma çalışmalarını sürdürüyorlar.

KÜREME VE TUZLAMA YAPILIYOR

Ülkemizde de etkisini iyiden iyiye hissettiren kar, Kocaeli’de özellikle şehrin yüksek yerlerinde ve köylerde yağıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Karla Mücadele Ekipleri de yolların kapanmaması, yollarda kayma ve buzlanmanın oluşmaması için kar küreme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Tuz depolama şantiyelerinde 25 bin ton tuz, kullanıma hazır olarak bekletiliyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER