Ellibeş: “Haydi Kocaeli başarabilirsin”

AKP Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kısıtlamaların esnetildiği turuncu bölgede ilimizin de yer almasının sevindirici olduğunu belirterek, “Öyle inanıyorum ki, hep birlikte bu dönemde kurallara daha sıkı uyarak turuncu renk, sarı ve maviye dönüşecektir” dedi.

Ellibeş: “Haydi Kocaeli başarabilirsin”

DAHA İYİSİ BİZİM ELİMİZDE
AKP Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün akşam yapılan açıklamaların ilimizde yansımaları hakkında bilgi verdi.

Geçen hafta içinde lokanta ve kafelerin açılması gerektiği yönündeki açıklamalarıyla dikkat çeken Ellibeş, dün akşam sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda kısıtlamaların esnetilmesiyle ortaya çıkan tabloyu şu şekilde duyurdu:

“Cumhurbaşkanımız Sn.Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan son açıklamaya göre ilimiz “Yüksek Riskli” alan içinde kalarak kısıtlamalarda beklediğimiz bazı esnekleştirmeler yaşanması mümkün hale gelmiştir. Buna göre; 
✅ Hafta sonu sokağa çıkma yasağı yalnızca Pazar Günü olacaktır.
✅ Okul Öncesi, İlkokullarda, 8. ve 12. sınıflarda eğitim-öğretim yüz yüze başlarken, lise grubunda sadece sınavlar yüz yüze olacaktır.
✅ Restoran, kafe, lokanta, çay bahçesi vb. işletmelerde 07.00-19.00 arası açılacak, %50 kapasite ile müşteri alabilecektir.
✅ Nikah ve Kongreler 1 saat içinde tamamlanmak kaydıyla toplu halde yapılabilecektir.
Unutmayalım ki, kısıtlamaların tamamen kalkması da, yeniden sıkı hale gelmesi de bizim elimizde. Bu nedenle lütfen temizlik+maske+mesafe kurallarına uyalım.” 
Ellibeş, bu tablonun daha da iyiye gideceğine olan inancını da sosyal medyada yeni bir etiket paylaşımıyla başlattı. Ellibeş, “#HaydiKocaeliBaşarabilirsin” hashtagi ile tablonun daha güzel olacağı günleri ümit ettiklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2021, 14:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER