Erdoğan: "Ermenistan, bölgede barışın ve huzurun önündeki en büyük tehdittir!"

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ermenistan'ın yaptığı alçakça saldırıya yönelik sosyal medya paylaşımından açıklamada bulundu.

Erdoğan: "Ermenistan, bölgede barışın ve huzurun önündeki en büyük tehdittir!"

Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Azerbaycan'a yönelik saldırılarına bir yenisini ekleyen Ermenistan, bölgede barışın ve huzurun önündeki en büyük tehdit olduğunu bir kere daha göstermiştir. Türk Milleti her zaman olduğu gibi bugün de tüm imkanlarıyla Azerbaycanlı kardeşlerinin yanındadır." açıklamasında bulundu.

"ULUSLARARASI TOPLUM ÇİFTE STANDARDINI BİR KEZ DAHA GÖSTERMEKTEDİR"

Erdoğan, "Ermenistan'ın tahrikkar saldırganlığı karşısında gerekli ve yeterli bir tepki ortaya koyamayan uluslararası toplum çifte standardını bir kez daha göstermektedir. Yaklaşık 30 yıldır ihmalkar tutumunu sürdüren Minsk üçlüsü de çözüm odaklı davranmaktan maalesef çok uzaktadır." ifadelerini kullandı.

DÜNYAYA ÇAĞRIDA BULUNDU

Başkan Erdoğan, "Ermeni halkını, kendilerini felakete sürükleyen yönetimlerine ve onları bir kukla gibi kullananlara karşı geleceklerine sahip çıkmaya davet ederken, tüm dünyaya işgale ve zulme karşı verdikleri mücadelede Azerbaycan'ın yanında yer alma çağrısı yapıyoruz." dedi.

'DAYANIŞMAMIZ GÜÇLENEREK SÜRECEK'

Erdoğan, "Bugün yaptığımız telefon görüşmesinde dirayetli ve kararlı duruşuna bir kez daha şahit olduğum Azerbaycan Cumhurbaşkanı kardeşim İlham Aliyev'e ifade ettiğim gibi, Türkiye "tek millet, iki devlet" anlayışıyla, Azerbaycanlı kardeşleriyle dayanışmasını güçlendirerek sürdürecektir." sözlerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER