Erdoğan ve Pakdemirli yangın bölgesini helikopterden inceledi

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya’nın Manavgat ilçesinde 4 gündür devam eden yangın bölgesinde helikopterle incelemelerde bulundu. Erdoğan'a Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de eşlik etti.

Erdoğan ve Pakdemirli yangın bölgesini helikopterden inceledi

Manavgat'taki yangın bölgelerinde incelemelerde bulunmak üzere uçakla Antalya'ya gelen AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, beraberindeki bakanlarla birlikte helikopterle alandan ayrıldı. Erdoğan, yangından etkilenen bölgelerde havadan incelemelerde bulundu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli,  Erdoğan'a yanan mahalleleri, yangının seyrini ve ilerlediği alanları gösterdi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya'nın Manavgat ilçesindeki orman yangınlarından etkilenen bölgelerde yapılan çalışmalara ilişkin brifing aldı.

Bölgede incelemelerde bulunan Erdoğan'a, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Brifingde, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile diğer yetkililer de yer aldı.

Erdoğan'ın Manavgat Gençlik Merkezi'nde brifing ve incelemeden sonra Marmaris'e hareket etmesi bekleniyor.

Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesaplarından Antalya, Muğla, Mersin, Adana ve Osmaniye'de orman yangınlarından etkilenen alanların "Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi" ilan edildiğini açıklamıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER