"Erdoğan'sız Türkiye istiyorlar"

AK Parti’nin sevilen isimlerinden, 24.25.26 Dönem Milletvekili Metin Külünk, dün Pusula Düşünce Kulübü’nün davetlisi olarak Kocaeli'ye geldi.

"Erdoğan'sız Türkiye istiyorlar"

AK Parti’nin sevilen isimlerinden, 24.25.26 Dönem Milletvekili Metin Külünk, dün Pusula Düşünce Kulübü’nün davetlisi olarak Kocaeli'ye geldi.

Tarihi gar Binası’nda bulunan TÜGVA Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen söyleşide Külünk, Türkiye’de siyaset üzerine genel analizler yaptı. Külünk’ün konuşmasında en dikkat çeken bölüm ise AK Partililere yönelik uyarıları oldu.

 Metin Külünk, “AK Partililere, “Her zaman söylüyorum yine söyleyeyim. Vatandaşın içinde olun. Lüks araçlarınızdan inin. Siyaset, tabela arkasında olmaz.” dedi.  

 UYARILARDA BULUNDU

Siyasetin merkezinin insan olduğuna dikkat çeken Metin Külünk, insanın temel alınmadığında bedel ödenileceğini kaydetti. “Her şey yapabilirsiniz. Çok teknolojik aletler üretebilirsiniz ancak bunları kullanacak olan yine insandır” dedi.

ŞÖYLE BİR ETRAFINIZA BAKIN OLAN OLAYLAR TESADÜF MÜ?

"Rize Emniyet müdürünün vurulması, Ankara’daki Hızlı tren kazasının olması,Rusya uçağının düşürülmesi ,bombaların patlaması bu olaylar maalesef bu düzende devam edecek.Asla morellerinizi bozmayın motivasyonunuzu bozmayın Erdoğan’sız Türkiye istiyorlar."

FETÖ’nün örgüt yapılanmasını Hasan Sabbah’ın yapılanmasına benzeten Külünk, “Bu kadar insanı nasıl elimizden alabildiler sorusunu sormamız lazım. Allah muhafaza bu ülkeyi başka ülkelerin eyaleti haline getireceklerdi.

Bunu milliyetçi muhafazakar kimliğe bürünmüş FETÖ eliyle yapmak istediler. Bizim uyanık olmamız lazım” ifadelerine yer verdi.  

KÜRTLERİ SÖMÜRGE OLARAK KULLANMAK İSTİYORLAR

İran, Türkiye ve Rusya üzerine oyunlar oynandığını ifade eden Külünk, “Amaçları ABD yönetiminde bir Ermenistan, İngiliz himayesinde Kürdistan ve paramparça Arap coğrafyası. Enerjinin  merkezi Arap coğrafyasını enerji için parçaladılar.

Şimdi de PKK/PYD üzerinden yaptıkları operasyonla dertleri Kürtlere bağımsız devlet hediye etmek midir? Hayır tabii ki. Kendilerine maşa arıyorlar. Kürtleri sömürge olarak kullanmak istiyorlar” dedi.  

ERDOĞAN’SIZ TÜRKİYE İSTİYORLAR

Külünk, “Sayın Erdoğan’ı tasfiye etmek istemelerinin nedeni Atatürk’ten sonra yerine koyulacak İnönü bulma çabalarıdır. Menderes, bu topraklar için direnince onu idam ettilerse şimdi de Erdoğan’sız bir Türkiye istiyorlar.

Kendilerine itiraz etmeyecek isimleri sahneye sürmeyi bekliyorlar. Böyle isimler var mı? Var. Hazır bekliyorlar. Buna müsaade etmeyeceğiz” ifadelerine yer verdi. Konferans sonunda Pusula Düşünce Derneğine üye olan Ak Parti Belediye Başkan aday adayları topluca Metin Külünk’e plaket takdiminde bulundular.

Dernek başkanı Volkan Şenol  yaptığı konuşmasında bu tür etkinliklerimiz devam edecek,toplumuzu ve kamuoyunu bilgilendirme çalışmalarımız her ay devam edecek dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER