Ersun Yanal için imza töreni düzenleniyor!

Fenerbahçe Kulübü yeni teknik direktör Ersun Yanal ile Ülker Stadı’nda imza töreni düzenliyor

Ersun Yanal için imza töreni düzenleniyor!

Başkan Ali Koç basın toplantısında sözü ilk alan isim oldu. İşte Ali Koç’un açıklamaları:

‘HİÇ TAHMİN ETMEDİĞİMİZ BİR DURUM İÇERİSİNDEYİZ’

”Çok arzu ederdik ki dün maçı kazanıp, bu toplantıyı çok daha pozitif duygularla yapıyor olmak. Hocamızın bugün sesi kısık. Size görüşlerini kısa olarak iletecek. Belki bir iki soru alacak. Onu bugün çok yormayacağız. Ben emrinizdeyim. Bana her şeyi sorabilirsiniz. 16. hafta itibarıyla hiç tahmin etmediğimiz, arzu etmediğimiz bir durumun içerisindeyiz.

Dünkü maçtaki gibi, belki 5-0, 6-0 kazanabileceğimiz bir maçı son dakikada berabere bitirdik. İçinde bulunduğumuz bu durumu, formsuzluk, dayanıksızlık, transferler vb futbol mantığıyla açıklamak imkansız. Hayatın olağan akışına aykırı.”

‘AĞZIYLA KUŞ TUTSA…’

”Biz büyük bir camiayız. Binlerce insan bu camiaya hizmet ediyor. 33 bin küsür kongre üyesi var. Milyonlarca taraftarı var. 9 branşta rekabet ediyoruz. Eğitim kurumlarımız var. Fenerbahçe’ye hizmet edenler ağzıyla kuş tutsa, basketbolda her sene şampiyon olsak, voleybolda ve diğer branşlarda da bunu başarsak, futbolda başarı gelmediği zaman her şey göz ardı edilebiliyor.

Sezon başında sistem değişikliği yaptık. Bazı oyuncularımız gitti, bazı yeni transferler yaptık. Kısıtlı imkanlar ve FFP çerçevesinde bazı yatırımlar yaptık. Yeni bir hocamızı getirdik. Maçlar başladı. Hem ŞL eleme hem de ligde istediğimiz sonuçları alamadık.”

‘COCU TÜRKİYE’DE KALMAK İSTEDİ’

”Cocu’ya da hizmetleri için teşekkür ederim. Yolları ayırdığımızda durumu için teşekkür ederim. Geçmiş yıllarda ayrılıklar farklı atmosferde olurdu. Ayrılık rakamları izah edilen gibi değil. Cocu’nun burada olması nedeni ailesi ile Türkiye’de kalmak istemesiydi.

Cocu Ocak ayı ortasına kadar ailesiyle Türkiye’de kalmak istedi. Ayrılık şartlarını resmi şekilde kendisine belirttik. Hiçbir zaman 3 yıllık tazminat söz konusu değildi. Tazminat 1 yıllıktı. Kendisi ciddi indirim yaptı. Bundan sonraki hayatında başarılara imza atacaktır.”

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2018, 14:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER