Gergerlioğlu: “Yarın Süleyman Soylu da mağdur olsa onun da hakkını sorarım”

HDP'li Gergerlioğlu, Soylu'nun kendisine söylediği sözlere yanıt verdi.

GÜNDEM 25.12.2020, 11:32 25.12.2020, 11:45
Gergerlioğlu: “Yarın Süleyman Soylu da mağdur olsa onun da hakkını sorarım”

Gergerlioğlu: "Çıplak aramayı gündeme getirdim diye bana inanılmaz saldırılar, hakaretler, iftiralar yağıyor. Milletin bireylerinin uğradığı bu utanç verici cinsel işkenceyi kamuoyuna duyurduğumuz için bütün bunlar yapılıyor. Katıldığım bir panel bahane edilerek şahsıma yönelik ağır hakaretler, iftiralar yapılıyor." diyerek açıklama yaptı ve Süleyman Soylu'nun sözlerine cevap verdi.

Ben herhangi bir grubun üyesi olsam kimseye bırakmam kendim söylerim. Ben bir insan hakları savunucusuyum, mağdurun kimliğine bakmam.

Süleyman Soylu hakkımda hakaret içeren bir açıklama yapmış. Aslında onun seviyesine inmek istemem ama bir insan hakları savunucusu olarak hakkı üstün tutarım ve buradan beyan edeyim; neden bana saldırıyorlar, 'kral çıplak' dediğim için, 'çıplak arama var' dediğim için, kadınlara, erkeklere, çocuklara yapılan cinsel tacize karşı çıktığım ve tüm kamuoyu yanımda olduğu için. Arkamda millet olduğu için bana saldırıyorlar. Ben herhangi bir grubun üyesi olsam kimseye bırakmam kendim söylerim. Ben bir insan hakları savunucusuyum, mağdurun kimliğine bakmam. Zalime karşı mazlumun yanındayım yıllardır. Ben sadece mağduriyetlere odaklandım. Yarın Süleyman Soylu da mağdur olsa onun da hakkını sorarım. Yarın AK Parti muhalefete düşse, mağdur olsa onun da hakkını sorarım. İnsan hakları savunucularını anlamayanlar yalanlar, hakaretler ve iftiralarla saldırabilir ama biz biliyoruz ki kamuoyu arkamızdadır.

Şahsımın ifade özgürlüğü ile ilgili sunumunu canlı olarak tüm dünyaya, tüm kamuya sunulan bu online paneli sanki gizli saklı bir olay varmış gibi sunmaya çalıştılar.

Hakkımda diğer bir iddia gizli toplantı yaptım iftirasıdır. İnsan Hakları Haftası’nda 9 Aralık günü bir ABD İnsan Hakları Kuruluşu’nun davet ettiği online panele katıldım. Panele her farklı kesimden insan katılmıştı. Ben de onlardan biriydim ve benden de ifade özgürlüğü ile ilgili bir sunum yapmam istendi. Ben de ifade özgürlüğü ile ilgili 15-20 dakikalık bir sunum hazırladım ve sunumumu orada gerçekleştirdim. Bu toplantıya Türkiye’den insan hakları savunucuları; Ahmet Nesin, Eren Keskin, Şebnem Korur Fincancı da katılmıştı ve farklı ülkelerden insan hakları savunucuları da katılmıştı ve bu toplantıda var olan kişiler üzerinden bana yalan, hakaret ve iftiralarda bulunuldu. Ben görüşlerimi her yerde söylerim. İfade özgürlüğü ile ilgili görüşlerimi hangi medya organı olursa olsun, hangi panel olursa olsun orada insanlara aktarırım. Orada başka kimselerin varlığı, onların dediği beni ilgilendirmez. Basketbolcu Enes Kanter’in de orada benden sonra sunum yapmasından dolayı sanki gizli saklı bir durum varmış gibi kamuoyuna imaj vermeye çalıştı yandaş medya. Devlet kanalları, TRT kanalları hepsi çullanıp, trol medyacılığı yapıyor, trol medyacılığı başka bir şey değil. Şahsımın ifade özgürlüğü ile ilgili sunumunu canlı olarak tüm dünyaya, tüm kamuya sunulan bu online paneli sanki gizli saklı bir olay varmış gibi sunmaya çalıştılar. Hiçbir kimse bu program hakkındaki twitini silmemişken ki basketbolcu Enes Kanter twit attı sonra sildi dediler yalan, yalan başka bir şey değil.

Burada ben sunumumu yaptım, benden sonra da başka insanlar ifade özgürlüğü ile ilgili sunumlarını yaptılar, kamuya açıktı ve Youtube’da da şu anda kaydını bulabilirsiniz.

Burada ben sunumumu yaptım, benden sonra da başka insanlar ifade özgürlüğü ile ilgili sunumlarını yaptılar, kamuya açıktı ve Youtube’da da şu anda kaydını bulabilirsiniz. Ben de şu anda kendi web sitemde bu paneli yayınladım, kendi konuşma metnimi yayınladım ve sosyal medyamdan da paylaştım. Ne var bunda? Ne var? İnsanlar görüşlerini ifade edemeyecek mi? Yanında birisi var diye nedir bu kıyamet koparmalar? Ben yanımdaki birisi ile aynı fikirde olmak zorunda mıyım? Kendi sunumumu yapmışım ve sonra panelden ayrılmışım ne var bunda? Ama birilerinin derdi çamur atmak! Yalan, hakaret, iftira atmak! Allah hem bu dünyada hem öte dünyada iftiracıların hakkından gelir! Bu dünyada biz yargı yolu ile bu iftiracıların hakkından geleceğiz, hakkımda yalan, yanlış haberler yapan, hakaretler edenler yanlarına kalacağını düşünmesin, hepsi hakkındaki adli süreçler başlamıştır. Hepsi bilsinler ki ileride bu attıkları yalanlardan, iftiralardan dolayı ceza alacaklar ve tazminat ödeyecekler. Bunu yakinen bilsinler!

İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı güya ama kalkıp insanlara yalan, iftira ve hakaret ile saldırabiliyor işte Meclis’in hali bu. İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanlığı’na getirilmiş bir insan, insan haklarını ihlalini, yalancılığın, iftiracılığın daniskasını yapıyor.

Bunu vesile ederek bana mecliste hakaret eden İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu’na da buradan bir şeyler söylemek isterim. İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı güya ama kalkıp insanlara yalan, iftira ve hakaret ile saldırabiliyor işte Meclis’in hali bu. İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanlığı’na getirilmiş bir insan, insan haklarını ihlalini, yalancılığın, iftiracılığın daniskasını yapıyor. İşte Meclis’in hali bu! Böyle bir insanı İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı yapmışsınız, insan haklarını ihlal işleri ile uğraşıyor. Diğer medyada aynı şekilde. Ben ne ise onu söylüyorum! Kamuoyunda da bunu söyledim. Her yerde de söyledim. Ne ise bunu söylüyorum, kendi sosyal medyamdan da ilan etmişim ama bana yapılan saldırıların nedenini tüm kamuoyu çok iyi biliyor neden? Çünkü Allah’ın izni ile tek başına gözaltı merkezleri ve cezaevlerindeki çıplak arama meselesini gündem ettim, inat ettim sonuna kadar gittim bu konu Türkiye gündemine girdi, sosyal medyada TT oldu, siyasetin gündemine girdi, medyanın gündemine girdi, Meclis’in gündemine girdi, bugün çıplak arama konuşuldu.

Biz Allah’a şükür hakkın, hakikatin yanındayız, haklıyız. Ben gündeme getirdiğim konulara inanmasam gündeme getirmem!

Çıplak arama konuşuluyor ama iktidar bunu kabul ediyor mu? Reddediyor, cümle alem diyor ki: “Ben çıplak arandım.” İktidar AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin diyor ki: “İnanamıyorum, öyle şey mi olur?” sen başka bir dünyada yaşıyorsun herhalde, biz bu dünyadayız herkes ne olduğunu görüyor sen de başka dünyadasın. “Silivri soğuktur.” Diye dalga geçiyorlar, evet Silivri her zaman soğuktur, orada çıplak kaldığın zaman daha da soğuktur, daha da üşürsün. Öyle insanların korku, utanç, şok duyguları ile alay eden anlayışlar var maalesef. Özlem Zengin benim Meclis’i “terörize” ettiğimi söylemiş, yani Meclis’te burada basın toplantılarında yıllardır basın mensupları da burada yıllardır ben size burada ne anlatıyorum? Hak ihlalleri anlatıyorum, işte bakın defalarca anlattığım hak ihlalleri var. Bir kere bile terörist olun mu dedim size? Bir kere bile bu Meclis’te birisine hakaret mi ettim? Yalan mı attım? İftira mı ettim? Ama gerçekleri kabul etmek istemeyenler ne güzel böyle insanları etiketleyebiliyorlar ve iftiralar atabiliyorlar, inanılması mümkün değil! Biz Allah’a şükür hakkın, hakikatin yanındayız, haklıyız. Ben gündeme getirdiğim konulara inanmasam gündeme getirmem! İnandığım için gündeme getiririm ve inandığım için haklı olduğum için Allah’ın izni ile de bu konular gündem olur!

Arkadaşlar bu ülkede mağduriyetleri söylediğiniz zaman herhangi bir kimliğin uğradığı mağduriyeti söylediğiniz zaman o kimlikten mi olmanız gerekiyor? Ben defalarca söyledim; ben mağdurun kimliğine bakmam!

2,5 yıldır siyasetteyim birçok konuyu gündem ettim Allah’ın izni ile de doğru söylediğim, yalan söylemediğim, kimseye iftira, hakaret etmediğim için de birçok konu bu ülkenin gündemine geldi, birçok konuyu da hallettik ama bize bu yaptıklarımızdan dolayı kin, nefret duyanlar hakkımızda yalan, iftira atmayı çok beceriyorlar. Ben online panele katılmışım FETÖcü olmuşum. Vay efendim FETÖcüler, PKK’ciler kol kola girmişler. Yalanın bini bir para. Arkadaşlar bu ülkede mağduriyetleri söylediğiniz zaman herhangi bir kimliğin uğradığı mağduriyeti söylediğiniz zaman o kimlikten mi olmanız gerekiyor? Ben defalarca söyledim; ben mağdurun kimliğine bakmam uğradığı ihlale bakarım, mağdurun kimliğine bakmam uğradığı ihlale bakarım öyle olsaydım insan hakları savunucusu olamazdım, öyle olsaydım cesurca birçok konuyu gündeme getiremezdim, öyle olsaydım kimseyle de konuşamazdım ama bizim bunları yapmamız lazım, Türkiye’nin konuşan bir ülke olması lazım, Türkiye’nin ötekileştiren, şeytanlaştıran, cadılaştıran bir ülke olmaması lazım. Bu ülkede biz sorunlarımızı kavga ile çatışma ile çözemeyeceğiz, barış diyoruz, evet sonuçta insan hakları diyoruz, bu ülkede meseleler yaftalayarak, etiketleyerek çözülemez diyoruz.

Yorumlar (0)
11°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 27 57
2. Beşiktaş 26 57
3. Fenerbahçe 27 55
4. Trabzonspor 27 51
5. Hatayspor 27 46
6. Alanyaspor 27 43
7. Gaziantep FK 27 43
8. Karagümrük 27 41
9. Göztepe 27 36
10. Antalyaspor 27 35
11. Sivasspor 26 33
12. Konyaspor 26 32
13. Malatyaspor 27 31
14. Kasımpaşa 27 29
15. Kayserispor 26 28
16. Rizespor 27 28
17. Başakşehir 27 26
18. Erzurumspor 27 26
19. Ankaragücü 26 23
20. Denizlispor 26 21
21. Gençlerbirliği 26 21
Takımlar O P
1. Giresunspor 24 53
2. Samsunspor 24 50
3. İstanbulspor 25 47
4. Altınordu 24 44
5. Adana Demirspor 24 42
6. Altay 24 41
7. Tuzlaspor 24 41
8. Ankara Keçiörengücü 25 40
9. Bursaspor 24 34
10. Bandırmaspor 24 31
11. Ümraniye 24 31
12. Adanaspor 24 26
13. Boluspor 24 26
14. Menemenspor 24 26
15. Balıkesirspor 24 25
16. Akhisar Bld.Spor 24 19
17. Ankaraspor 24 15
18. Eskişehirspor 24 7
Takımlar O P
1. Man City 27 65
2. M. United 27 51
3. Leicester City 27 50
4. Chelsea 27 47
5. Everton 26 46
6. West Ham 26 45
7. Liverpool 27 43
8. Tottenham 26 42
9. Aston Villa 25 39
10. Arsenal 26 37
11. Leeds United 26 35
12. Wolverhampton 27 34
13. Crystal Palace 27 34
14. Southampton 26 30
15. Burnley 27 29
16. Brighton 26 26
17. Newcastle 26 26
18. Fulham 27 23
19. West Bromwich 27 17
20. Sheffield United 27 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 24 58
2. Barcelona 25 53
3. Real Madrid 25 53
4. Sevilla 24 48
5. Real Sociedad 25 42
6. Real Betis 25 39
7. Villarreal 25 37
8. Granada 25 33
9. Levante 25 32
10. Athletic Bilbao 24 30
11. Celta de Vigo 25 30
12. Osasuna 25 28
13. Getafe 25 27
14. Valencia 25 27
15. Cádiz 25 25
16. Eibar 25 22
17. Real Valladolid 25 22
18. Deportivo Alaves 25 22
19. Elche 24 21
20. Huesca 25 20
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 06 Mart 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı