GKD’de başkan Sinem Uçan oldu

Genç Kocaelililer Derneği’nin 24. Olağan Genel Kurulunda tek aday olan Sinem Uçan derneğin yeni başkanı seçildi.

GKD’de başkan Sinem Uçan oldu

Umut Ongül’ün başkanlık görevini sürdürdüğü ve yeniden aday olamadığı Genç Kocaelililer Derneği’nin 24.Olağan Genel Kurulu derneğin İzmit sahilinde bulunan kafesinde gerçekleştirildi.

300 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede tek aday olan Sinem Uçan derneğin yeni başkanı oldu.

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, DSP İI Başkanı Halim Dedeoğlu, DP il Başkanı Mustafa Nazlıgül, Deva Partisi il Başkanı Adem Koç, AKP İzmit ilçe Başkanı Ali Güney, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Ali Korkmaz ve İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol’un da katıldığı kongrede 18 yönetim kurulu üyesiyle birlikte 3 denetim, 3 disiplin kurulu üyesi seçildi.

KOCAELİ'YE HİTAP EDEN PROJELER ÜRETECEĞİZ

GKD’nin yeni Başkan Sinem Uçan kongrede yaptığı konuşmada,” 1988 yılından beri şehrimizde Kocaeli gençliğinin birlik, beraberliğini sağlamak, kentin tabii kaynaklarının korunması, kültürel ve spor faaliyetlerinin geliştirilmesine katkı koyan derneğimizin bu dönemki hizmetleri için bayrağı taşımaya talip olduk. Doğup büyüdüğüm bu şehre Genç Kocaelililer Derneği vasıtası ile de hizmet edecek olmak benim için bir onurdur. İlimizin köklü sivil toplum örgütlerinden olan derneğimizin başarılarını daha yukarılara taşımak için ben ve ekibim tüm samimiyetimizle elimizi taşın altına koymak için hazırız. 12 ilçemiz ile birlikte hareket edip tüm Kocaeli'ye hitap eden projeler üreteceğiz.

HEPİMİZ ETKİLENDİK 

Ülkemizin ve dünyanın zorlu bir süreçten geçtiği bu günlerde gönül isterdi ki salonları dolduracağımız, korkmadan yan yana gelebileceğimiz kongreler yapalım. Ancak bugün itibariyle dünyada yaklaşık 130 milyon, Türkiye'de yaklaşık 3,5 milyon vakanın görüldüğü, ülkemizde 30 binin üzerinde insanımızı kaybettiğimiz bir salgınla karşı karşıyayız. Bu mücadelede başta sağlık çalışanları olmak üzere canla başla çalışan tüm emekçilere teşekkürü borç biliriz. Kuşkusuz pandemi ile başlayan yeni normallerimizden hepimiz çokça etkilendik. Özellikle esnafımız, büyüklerimiz ve tabi ki gençlerimiz olumsuz etkilendiler. 

ÜRETMEK ZORUNDAYIZ 

Gençlerimizin bu süreçte gerek uzaktan eğitim, gerekse kısıtlamalardan dolayı zamanlarını evde geçirmeleri sebebiyle uzak kaldıkları doğayla buluşabilecekleri projeler üretmeyi hedefliyoruz. Salgın ve kısıtlamalar aslında bize sağlığımızın, doğamızın ve toprağımızın önemini bir kez daha hatırlattı. Dünyamızın sınırlı kaynakları, verimli topraklarımız, sularımız gün geçtikçe tükenmekte. Güzel günlere ulaşmak için üretmek zorundayız. Üretim tarım, sanayi, bilgi ve teknoloji alanında topyekun olmalıdır. 

YARDIM GÖNÜLLÜ EKİPLERİ KURMAK İÇİN PROJE BAŞLATMAK İSTİYORUZ

Gençlerimizle bu konular ile ilgili bilinçlendirme ve farkındalık yaratacak eğitim, panel ve toplantılar düzenlemek, ilimizdeki diğer STK'lar ile iş birliği yaparak projeler üretmek istiyoruz. Yine dikkat çekmek ve proje geliştirmek istediğimiz konulardan biri de deprem gerçeği. Biliyoruz ki deprem bölgesinde yaşıyoruz. Kocaelili gençler olarak deprem konusunda bilinçli olmak zorundayız. Bu konuda Afet İlk Yardım gönüllü ekipleri kurmak için proje başlatmak istiyoruz. AFAD ve Kızılay gibi kurumlarımız ile iş birliği yaparak mahallelerde, ilçelerde başlayıp daha sonra il genelinde ve hatta ulusal alanda sürdürülebilir bir proje haline getirmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

YÖNETİM KURULU

Tolga Havuç, Kerem Çolak, Kerem Zeybek, İlter Dursun, Habibe Demiroğlu Aksoy, Özkan Naz, Koray Ayyıldız, Ayşegül Seymen, Meltem Armağan, Ayşenur Gündüz, Uğur Özcan, Feyza Sertel, Erdi Tunçel Bilal Döleş, Serhat Kabadayı, Ali Yasin Küçükemir, Uğurcan Üçcan,

DENETLEME KURULU

Doğukan Çağlayan, Ayşegül Ayaz, Mesut Şahin, Meryem Keskin, Mustafa Beşikçioğlu, Ömer Çürüksulu

DİSİPLİN VE ÜYELİĞE KABUL KURULU

Tolga Bozüyük, Murat Keleş, Hüseyin Öziri, Adnan Sancak, Kadriye Biçer Kaplangı, Elif Sude Arslan Sedat Sapmaz, Hakkı Cesur, Sinan Kebenç, Suat Temoçin, Ergün Güler, Hüseyin Erol, Murat Agan Necla Sava,ş Ceyhun Yalçın, Cem Şakoğlu, Haluk Ercan, Ali Uygun, Zehra Kaya Kılıç, Ali Yüksel Balaban, Ayhan Varol, Sedat Köse, Umut Ongül

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER