Gölcük Yüzbaşılar'da köprülü kavşak çalışması!

Gölcük-Yüzbaşılar mevkiinde gerçekleştirilen köprülü kavşak çalışması sürüyor

Gölcük Yüzbaşılar'da köprülü kavşak çalışması!

D-100 ve D-130’da yeni kavşak çalışmaları yapılarak yollar transit hale getiriliyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, Gölcük Yüzbaşılar bölgesinde köprülü kavşak uygulaması gerçekleştiriyor. Proje kapsamında şuanda kadar 6 köprü ayağı bitirilirken diğer köprü ayaklarının inşa çalışmasına devam ediliyor.

MENFEZ ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

Gölcük’teki 3. Köprülü Kavşak olacak Yüzbaşılar’ın inşa çalışmaları devam ediyor. ’Trafik akışı transit hale geleceğinden zaman ve yakıttan da tasarruf sağlayacak. Yüzbaşılar Köprülü Kavşağı’nda temel betonu dökülen ayakların demir örme işlemleri gerçekleştiriliyor. Kavşak altından geçen dere için yapılan menfezin çalışmaları ise tamamlandı. Ayrıca batı kısımdaki ayaklar için kalan 40 adet fore kazığın çakılma işlemi de gerçekleştirildi. 2019 yılı Şubat ayı içerisinde köprü kirişlerinin yerleştirilmesine planlanıyor.

YANYOLLARIN YÜZDE 80’İ TAMAMLANDI

Proje kapsamında devam eden yan yol çalışmaları da neredeyse tamamlandı. Yan yollarda yağmur suyu, kanalizasyon ve içme suyu gibi alt yapı çalışmaları bitirildi. Çalışmalarda tüm kaba işler bitirildikten sonra köprü altındaki göbeğe trafik ışıkları kurulacak, son asfalt serimi yapılacak, çizgiler çizilecek ve ilgili trafik tabelaları yerleştirilecek.

IŞIKLAR KALKACAK

D-130’daki kavşak projesi tamamlandığında özellikle şehirlerarası taşımacılık yapan araçlar tarafından trafik yoğunluğu oluşturulan bölge rahat bir nefes alacak. Gölcük-2, Değirmendere köprülü kavşaklarından sonra Yüzbaşılar kavşağı bölgedeki trafiği transit hale getirecek. Projeyle ışıklardaki araç yığılmalarının da ortadan kalkması hedefleniyor.

DÖNÜŞLER KÖPRÜ ALTINDAN

İzmit -Yalova karayolu (D-130) üzerinde mevcut Değirmendere ve Gölcük-2 kavşakları ile transit geçiş yapan anayol trafiği, projenin tamamlanmasıyla Yüzbaşılar Mevkiinde akış sağlanacak. Proje ile Yüzbaşılar’daki trafik ışıkları ortadan kalkacak. Yalova ve İzmit yönlü dönüşler köprü altındaki dönel kavşaktan yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER