Hatipoğlu: "Biraz da erkekler ölsün!"

DP Kocaeli İl Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Hatipoğlu'nun 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla sosyal medyadan yaptığı paylaşım dikkat çekici paylaşımlardan biri oldu. Hatipoğlu açıklamasında; "Hep kadınlar mı ölecek biraz da biz erkekler ölelim’’ diyerek kadına şiddete tepkisini ortaya koydu.

Hatipoğlu: "Biraz da erkekler ölsün!"

8 Mart dolayısıyla tüm ülkenin gerek sosyal medyadan gerek çeşitli etkinliklerle 'kadın'a endekslendiği gün de bile işlenen kadın cinayetlerine dikkat çeken kişilerden biri de Demokrat Partili Atilla Hatipoğlu oldu.

Hatipoğlu sosyal medya hesabından yaptığı dikkat çekici paylaşımda şunları söyledi:

"Hayır, 8 Mart haftasında kadınların dırdırcı oldukları konusunda yazmayacağım. Çünkü yaygın inanışın aksine, yaptığım araştırmalara göre kadınların daha fazla dırdır ettiği konusunda herhangi bir veriye ulaşamadım. Kuşkunuz olmasın.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü bugün her zamankinden daha sıkı bir kadın ve erkek dayanışmasıyla kutluyoruz.

Bu ülkede ‘cinsiyet’in ne anlama geldiğini kavrayacak yaşlarda değildim henüz, kötülük hakkında ise ‘anne tembihleri’mesnetli bir fikrimiz varsa da sınırlarının nereye kadar gidebileceğini pek bilmiyorduk elbette.
Dinlediğimiz masallarda kötüler asla amacına erişemez, iyiler hep kazanır, sonra da bir ömür boyu mutlu yaşardı. Ama gerçekler farklı olmalıydı, zira anneler sık sık tekrar ederdi, “Tanımadığın biriyle sakın bir yere gitme, kalabalık yerlerde elimi bırakma, kimsenin verdiği bir şeyi içme…” Annemizin sıcak avucundan ve evimizin kapısından ibaretti ‘güvende olma’ algımız.
Polyanna değil Jane Eyre
Biraz daha büyüdüğünde gördüğüm, duyduğum her şeyi sorgulayan bir çocuk olmuştum, çevremde hâlâ kötülüğe dair fazla bir şey yoktu ama tembihler değişmemiş, aksine sıklaşmıştı. İşte o vakitler ‘Jane Eyre’ ve ‘Pollyanna’ geçti elime. ‘Pollyanna’ ideal bir uslu kız; oysa uğradığı haksızlıklar benzeşse de eşitlik talep eden itaatsiz ‘Jane Eyre’ bildiğini okuyor.
Hadi biz de, yaklaşık 3 milyon yıldır üzerinde yaşadığımız gezegende bu 8 Mart da bir değişiklik yapalım beyler milyon yıldır yönettiğimiz bu dünyanın idaresini kadınlara kadınlarımıza bırakalım biz denedik olmadı olmuyor yani ısrar etmeninde bir anlamı yok beceremedik bir de onlar denesin.
8 Mart da artık kutlama mesajlarından çok 
“Yaşa mesajını ön plana çıkartır olduk. Hemen her gün bir kadın cinayeti haberiyle sarsıldığımız günlerde en önemli öncelik kadınların yaşaması.

Meşru müdafaa yapan kadınlar hapiste. Yapmayanlar mezarda. 
Çilem Doğan dokuz kez polise gitti, kocasından şikâyetçi oldu. Devlet derdine derman olmadı. Kendisine şiddet uygulayan ve fuhşa zorlayan kocası Hasan Karabulut’u öldürdü. Bu sadece nerdeyse her gün duyduğumuz kadın cinayetlerine konu olmamış direnmiş bir kadının hikayesi sadece bir örnek..
“Hep mi kadınlar ölecek?” diye sordu, tutuklandı. Böylece Çilem de biz de devletin cevabını almış olduk.
Sözünün devamı da “Biraz da erkekler ölsün” oldu.
Hem hep kadınlar mı ölecek ‘’Biraz da biz erkekler ölelim’’

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2021, 20:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER