Hürriyet, “Ölüm Rampası’nda hayatını kaybedenlerin sorumlusu yerel yönetimlerdir”

Gazanfer Bilge Bulvarı'ndaki rampada dün akşam meydana gelen kaza, o bölgede yaşanan kazalarla ilgili bardağı taşıran son damla oldu. CHP Kocaeli milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, konu ile ilgili bir açıklama yayınladı.

Hürriyet, “Ölüm Rampası’nda hayatını kaybedenlerin sorumlusu yerel yönetimlerdir”

Belediye'nin yanlış projelendirdiği için sık sık kazaların yaşandığını söyleyen İzmit Gazanfer Bilge Bulvarı ile ilgili bir açıklama yayınlayan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “Önlem dahi alamadığınız bu yolda yaralanan ve hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sorumlusu kim?” diye sordu.

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde bulunan ve 2009 yılında açılışı gerçekleştirilen Gazanfer Bilge Bulvarı'nın aşırı eğimli olması sebebiyle her yıl kazalara davetiye çıkardığını belirten Hürriyet, pek çok ölümlü kazanın yaşandığı yolda henüz tam anlamıyla bir önlem alınamadığının altını çizdi.

43 KİŞİ YARALANDI 5 KİŞİ ÖLDÜ

TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, önceki akşam yaşanan kazada yaralılara geçmiş olsun dileklerini ileterek başladığı açıklamasında şunları kaydetti; “İzmit’in ismi ölüm rampasına çıkan Gazanfer Bilge Bulvarı’nda önceki akşam yaşanan üzücü kazada yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Açılışı yapıldığı tarihten itibaren sık sık kazaların yaşanması sebebiyle halkımız bu yola ‘Ölüm Rampası’ ismini koydu. Kenti en kısa yoldan Umuttepe Yerleşkesi ve KOÜ Umuttepe Tıp Fakültesi Hastanesi’ne bağlamayı planlayanlar yüzde 18’lik eğimi planlayamadı. Daha da önemlisi yaşanacak can kayıplarını hiç düşünemedi. Açıldığı günden bu yana yaşanan trafik kazalarında takip edebildiğimiz kadarıyla 43 kişi yaralandı ve 5 vatandaşımız da hayatını kaybetti. Yetkililerin bunca yıl aldığı tek önlem ise yolu ağır tonajlı araçlara kapatmak oldu. Ancak bu da kazaların yaşanmasına engel olamadı. Sorunu kökten çözmek yerine, geçici çözümler üretmek birilerine daha kolay geldi. Bu şehirde onca şehir plancısı varken, sadece devletin trafik polisiyle ölüm rampasına çare aradılar. Doğru dürüst önlem dahi alamadıkları bu yolda yaralanan ve hayatını kaybeden vatandaşlarımızın suçlusu yerel yönetimlerdir. Bir an önce daha gerçekçi çözümler ele alınmalı ve yaşanan bu kazalara artık son verilmelidir”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER