Hüseyin Erol rest çekti!

İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, "Çağrımız bu kez de yanıtsız kalırsa, 19 Şubat 2021 tarihinde Halkevi Kulesi üzerinden sesleneceğim!"

Hüseyin Erol rest çekti!

Hüseyin Erol daha önce de defalarca çağrı yaparak İzmit Halkevi Binası'nın içler acısı durumuna dikkat çekmiş ve bir an önce burasının elden geçmesini talep etmiş ve yetkilileri göreve davet etmişti.

Çağdaş Kocaeli Gazetesi muhabiri Ayşe Aydın'a bu konu ile ilgili röportaj veren Erol, “19 Şubat 2021 yılında Halkevi binasının 80. kuruluş yıldönümü olacak. 80 sene geçti ama binanın halini görüyoruz. Boyalar sökülmüş, duvarlar harap halde. İzmit Halk Eğitim Merkezi binası olarak kullanılan binanın bahçesi de bakım istiyor." dedi.

Halkevi binası restorasyonu için Anıtlar Kurulu’ndan izin çıkmasının üzerinden iki yıl geçmesine rağmen yetkililerden hiçbir girişim olmadığını, Vali Seddar Yavuz’un tarihi yapılara olan duyarlılığını Halkevi binası için de göstermesini beklediklerini ifade etti.

Erol, “Halkevi binasının ekim ayında Anıtlar Kurulu’ndan onay alınmasının üzerinden tam iki yıl geçmiş olacak. Yani bugün ihale açılsa işlemlere başlanabilir. Projenin önünde bir engel yok. Yıllarca onarım projesi yok diye engellendi diyorlardı. Eski Valimiz Hüseyin Aksoy bu konuda duyarlılık gösterdi ve rapor onaylandı. Ama hala bir hareket yok. Herhalde ben 19 Şubat 2021 yılında kuleye çıkıp oradan konuşacağım. Beni ancak öyle duyacaklar sanırım." dedi.

Röportajın tamamı için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER