İl Sağlık Müdürlüğü Çin aşısını Kocaeli'de durdurdu!

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Aile Sağlığı Merkezlerine gönderilen yazı ile Çin aşısı olarak bilinen Sinovac aşısının stoklarının sadece ikinci doz aşılara yeteceği için birinci doz aşı için randevu alımlarının durdurulduğu belirtildi. Birinci doz aşı sırası gelenler ise Biontech aşısı için hastanelere yönlendirilecek.

İl Sağlık Müdürlüğü Çin aşısını Kocaeli'de durdurdu!

Sağlık Bakanlığı tarafından alınan son karar ile birlikte Çin aşısının stoklarının azalması ile birlikte birinci doz Sinovac aşılarının randevuları durduruldu. Mevcut stoklarda bulunan Sinovac aşılarının ikinci doz olarak uygulanması amacı ile randevuların durdurulduğu öğrenildi. Aşı tanımlanan kişilerin sağlık ocakları ve randevu sistemi üzerinden Biontech aşısı yapılması için aşıların yapıldığı hastanelere yönlendirileceği belirtildi.

HASTANELERE YÖNLENDİRİLECEK

İl Sağlık Müdürlükleri tarafından bugün öğle saatlerinde Aile Sağlığı Merkezlerine gönderilen yazı ile Sinovac aşısının birinci doz randevularının durdurulduğu belirtildi. Aile Sağlığı Merkezlerinden randevu almak için gelen vatandaşların Biontech aşısı yapılan Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi, SEKA Devlet Hastanesi,  Gebze Devlet Hastanesi ve Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yönlendirilmeleri istendi. Çin aşısı olarak bilinen Sinovac aşılarının stoklarının sadece ikinci dozların yapılmasına yetecek kadar olması nedeniyle bu kararın alındığı ve vatandaşların Alman aşısı yapılmaya yönlendirildiği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER