İSU, Yürüyüş Yolu’nda çalışma yapıyor

Korona virüs salgınına bağlı Tam Kapanma döneminde, Büyükşehir Belediyesi İSU ekipleri ve müteahhitleri, İzmit’in pek çok yerinde aynı anda çalışma başlattı. Bu sabah, Yürüyüş Yolu’nun Eren Camii ile End.Meslek Lisesi arasındaki bölümü de kazıldı. Çalışmalar kapsamında Cengiz Topel ve Hürriyet Caddeleri trafiğe kapanmış durumda.

İSU, Yürüyüş Yolu’nda çalışma yapıyor

Yürüyüş Yolu Projesi’nde altyapı çalışmaları hız kazandı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Simge Mat İnşaat Firması’na yaptırılan proje yaklaşık 8 ay sürecek. 

LEYLA ATAKAN CADDESİ

İSU ile birlikte SEDAŞ’ında çalışmalar yürüttüğü çalışmalar kapsamında Cengiz Topel ve Hürriyet Caddeleri trafiğe kapanmış durumda. Araçlar Leyla Atakan Caddesi’ne yönlendiriliyor. Atatürk Bulvarı’nda çalışmaların devam etmesine rağmen araç ve yaya trafiği devam ediyor. Trafiğe kapatılan Cengiz Topel Caddesi’nde başlayan çalışmalarda Yürüyüş Yolu’nun altına kablo döşeme işlemi gerçekleşiyor.

3 AY İÇİNDE

SEDAŞ’ın 3 ay içinde kent merkezindeki çalışmalarını tamamlaması bekleniyor. Proje ile birlikte 15 kilometre orta gerilim hattı, 10 kilometre alçak gerilim hatları tamamen yenilenecek. Yürüyüş Yolu projesi kapsamında 14 trafoda yenileme çalışması yapılacak, 6 yeni trafo inşa edilecek.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2021, 15:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER