İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız: 'Cumhuriyet yürüyüşümüze tüm halkımızı davet ediyoruz'!

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız 29 Ekim dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız: 'Cumhuriyet yürüyüşümüze tüm halkımızı davet ediyoruz'!

Şanbaz Yıldız yayınladığı mesajında; 

''Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde büyük Türk milletinin verdiği mücadele sonucunda kurulan Cumhuriyetimiz bugün 97. Yaşında. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mızın 97. Yıl dönümünü kutlamanın gurur ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.
 
Cumhuriyet, milletimizin tarihindeki en önemli gurur tablolarından biridir. Cumhuriyet; işgalin, yokluğun, yıkılmışlığın ardından yok olmak üzereyken yüce milletimizin köklerinden aldığı güç ve inançla yeniden filizlenmesinin, serpilip ulu bir çınar olmasının başlangıcı olmuştur. Milletin iradesini esas alan, milletin iradesini temsil eden Cumhuriyetin ilan edilmesi, bir devletin temel taşlarının yerine konulduğu eşsiz bir zaferdir.

Türk Milleti, 29 Ekim 1923'te bir kez daha tüm dünyaya iradesine pranga vurdurmayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ilan etmiştir.

'CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜMÜZE TÜM HALKIMIZI DAVET EDİYORUZ'

Bilindiği üzere bu yıl tüm milli bayramlarımız gibi Cumhuriyet Bayramı’mızı da salgının gölgesi altında kutluyoruz. Ancak salgının neden olduğu tüm olumsuzlukların içimizdeki cumhuriyet coşkusunu etkilemesine de müsaade etmiyoruz. Sosyal mesafe ve maske kurallarına riayet ederek İYİ Parti Kocaeli İl Başkanlığımızın düzenlediği 29 Ekim Perşembe günü saat 19.00'da Merkez bankası önünden başlayacak olan Cumhuriyet Yürüyüşümüze tüm halkımızı davet ediyoruz. Gelin bugünün çoşkusunu, anlam ve önemi hep birlikte yaşayalım.

Bu duygu ve düşüncelerle bizlere Cumhuriyeti armağan eden, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanlarıyla ve canlarıyla bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor,  tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.'' ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2020, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER