İzmir'de 6,9'luk deprem, Marmara'da da hissedildi!

İzmir‘de 6,9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi Merkez üssü Seferihisar açıkları olan deprem İstanbul dahil tüm Marmara’da hissedildi.

İzmir'de 6,9'luk deprem, Marmara'da da hissedildi!

Meydana gelen depremde 1’i boğulma olmak üzere 17 kişinin hayatını kaybettiği, 607 kişinin de yaralı olduğunu duyuran AFAD, 17 binada arama kurtarma çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

AFAD’DAN YENİ AÇIKLAMA

AFAD tarafından yapılan açıklamada “Cuma günü, saat 14.51’de Ege Denizi Seferihisar açıklarında 6.9 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Yerin 16,54 km derininde meydana gelen depremin en yakın yerleşim birimi olan İzmir ilinin Seferihisar ilçesine uzaklığı 17,26 km’dir. Deprem sonrasında, büyüklüğü 4’ün üzerinde 21 olmak üzere, toplam 170 artçı sarsıntı yaşanmıştır.

GECE 12'YE KADAR ULAŞIM ÜCRETSİZ

Tunç Soyer, araç trafiğinin azalması için gece 12'ye kadar toplu ulaşımın ücretsiz yapıldığını belirterek İzmirlilere caddeleri boşaltma çağrısında bulundu. Soyer ayrıca, şehiriçi otobüsleri yağmurdan korunmak isteyen vatandaşların kullanımına açmak üzere Aşık Veysel rekreasyon alanına getireceklerini duyurdu.

AFAD'DAN ÖNEMLİ UYARI

AFAD, depremden etkilenen bölgedeki yurttaşlara uyarılarda bulundu. Doğalgaz ve su vanaları ile elektrik şalterlerinin kapatılması gerektiğini söyleyen AFAD, "İzmir, Muğla ve Aydın'da 115 sahada enerji ve 10 sahada servis kesintisi bulunmakta olup kesintilerin giderilmesi için ekipler çalışmaktadır" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER