Kandıra yolları yaz sezonuna hazır

Özellikle yaz aylarında vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören Kandıra’nın tatil beldelerindeki parke ve yol yapım işlerini tamamlandı.

Kandıra yolları yaz sezonuna hazır

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, özellikle yaz döneminde tatilcilerin yoğun ilgi gösterdiği Kandıra’nın Kefken, Kerpe ve Kumcağız beldelerindeki yolların onarıldığını bildirdi.

Araç sirkülasyonu, doğalgaz, su ve alt yapı gibi çalışmalardan dolayı bozulan yolların, bakım ve onarımları ile parke döşeme imalatları yapılarak yaz sezonuna hazır hale getirildi.

KEFKEN’DE YOLLARA 61 BİN METREKARE PARKE

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan bakım ve onarım çalışmaları kapsamında Kefken Mahalle merkezinde 40 bin, Mithatpaşa Mevkiinde 12 bin ve Kovanağzı Mevkiinde 9 bin metrekare olmak üzere toplamda 61 bin metrekare parke döşeme imalatı yapıldığı belirtilirken, ayrıca bu üç yerde 13 bin 600 metre bordür ve 9 bin 950 metre yağmur oluğu imalatları gerçekleştirildiği bildirildi.

KUMCAĞIZ VE KERPEDE YOL BAKIM VE ONARIMLAR

Kumcağız Mahallesi’ndeki çalışmalarda 11 bin metrekare parke, 6 bin 200 metre Bordür ve 5 bin 900 metre yağmur oluğu yapıldığı, Kerpe Mahallesinde ise 2 bin 600 metrekare parke, 950 metre bordür ve 700 metre yağmur oluğu imalatları gerçekleştirildiği belirtildi. Ayrıca Kandıra ilçesinin muhtelif köylerinde de 22 km uzunluğunda V kanal imalatı gerçekleştirildiği aktarıldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2019, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER