KARBAFED ve KOGACE Artvin'e gidiyor 'Ziyaret-tanıtım-destek'

KARBAFED- Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyonu'nun ikincisini düzenlediği Basın Artvin Kültür Gezisi Başkan Mikail Kalyoncu ve yönetiminin ev sahipliğinde bugün başladı.

KARBAFED ve KOGACE Artvin'e gidiyor 'Ziyaret-tanıtım-destek'

İki gece 4 günlük gezi organizasyona  KARBAFED Başkanı Mikail Kalyoncu, yönetim kurulu üyelerinden basın sorumlusu Selcuk Çelebi, Musa Özcan, Osman Özer, Yusufelililer Dernek Başkanı Ali Tokgöz ve KOGACE Başkanı Cemal Kaplan, KOGACE Sosyal İşler Sorumlusu Şennur Yıldız ile Kocaeli'de aktif faaliyet gösteren yerel ve ulusal basın temsilcileri katıldı. 

KOCAELİ BASININA ARTVİN TANITIMI VE ARTVİN'E 300 KOLİ DESTEK

KARBAFED'in ilkini 2019 yılında gerçekleştirdiği 2. Artvin Basın Kültür Gezi programı kapsamında bugün Saat 14 00'de Perşembe Pazarı Alanı'ndan hareket edildi.

Gezinin  ilk durağı olan Kastamonu'da akşam yemeği, 1 Eylül 2021 Yusufeli Belediyesi'nin ev sahipliğinde sabah kahvaltısı ardından Ardanuç, Şavşat, Borçka, Kemalpaşa, Arhavi gezileri ve son olarak Samsun'da akşam yemeği ile program son bulacak ve Kocaeli'ye dönüş gerçekleşecek.

Program kapsamında Hopa ve Arhavi'deki sel felaketi ile Yusufeli'deki yangında mağdur olan vatandaşlar için hazırlanan 300 koli yardım malzemesi de Artvin valiliğine teslim edilecek. 

Konu ile ilgili açıklama yapan Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyon Başkanı Mikail Kalyoncu: "Hamdolsun veren el alan elden üstündür. Gariban gurabayı mutlu etmemize vesile olan tüm dostlarımızdan Allah razı olsun. Hedefimiz 200 aile iken 300 aileye gıda desteğimizi ilgili kurum aracılığıyla takdim edeceğiz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER