Kartepeli çocuklar Bayram coşkusunu İYİ Partililerin hediyeleri ile yaşadı!

İYİ Parti Kartepe İlçe Teşkilatı; Kartepeli çocuklar için 'Bayramı Bayram gibi yaşayın' sloganı ile hazırladıkları hediyeleri, sokak sokak gezerek dağıttılar.

Kartepeli çocuklar Bayram coşkusunu İYİ Partililerin hediyeleri ile yaşadı!

İYİ Parti Kartepe İlçe Teşkilatı; bu bayramda çocuklar için hazırladıkları, içerisinde; Sulu Boya , Pastel Boya, Oyun Hamuru, Boyama Kitabı , Resim Defteri , Türk Bayrağı ve Atatürk'ün Gençliğe Hitabesinin bulunduğu paketleri, mahalle muhtarları aracılığı ile tespit ettikleri ailelere bizzat dağıttılar. Sonrasında Ormanya Tabiat Parkı önünde açtıkları standda ise yüzlerce çocuğa Türk Bayrağı ve Atatürk baskılı balonlar dağıtan İYİ Partililer. Çocukların ve Ailelerinin gösterdiği ilgiden dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

'TEŞKİLATIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM'

Organizasyon sonrası açıklama yapan İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel; "Lise çağlarımdan bugüne aktif olarak siyaset ve cemiyet hayatının içindeyim. Milli duyguları kuvvetli bir ailede büyüdüğümüz için, doğal olarak Milli Bayramlara da ayrıca hassasiyetimiz var. Bizler geleneksel olarak dini bayramlarda çocuklarımıza hediyeler, şeker ve çikolatalar hatta bazen harçlık veririz. Bu çok hoş ve anlamlı bir gelenek, çocukların aldıkları hediyeler dolayısıyla gelmesini iple çektiği günler halini alır dini bayramlarımız. Biz de Milli Bayramlarımızın da; aynı şekilde çocuklarımızca hem ilgi duyulan bir hal alması, hem de son yıllarda ortaya çıkan türlü sebeplerle kutlanamaz hale gelmesinden mütevellit normal bir günmüş gibi geçirilmemesi, anlam ve öneminin kaybedilmemesi adına. Dini Bayramlarımızda ki geleneklerimizi Milli Bayramlarımızda da uygulama kararı aldık. Önceleri küçük bütçelerle ve az sayıda çocuğumuza ulaşabilediğimiz bu etkinlikler ses getirmeye başlayınca, etraftan destekler de beraberinde gelmeye başladı. Bizlere bu organizasyonda maddi destek sağlayarak Kartepeli yüzlerce çocuğun sevincine ortak olan öncelikle işinsanlarımıza ve organizasyonu sağlayan teşkilatıma teşekkür ediyorum. 

'GÖZLERİ ARKADA KALMASIN, YETİŞTİK ÇÜNKÜ BİZ'

Bu Ülke, Bu Bayrak ve Bu Bayram bizim; sahip çıkacağız, çocuklarımızın da sahip çıkması ve bu bilince sahip olmaları adına çok çalışacağız. Zor şartlar altında kurulan ve bugünlere gelene kadar, içerinden ve dışarından yapılan her türlü kötülüğe rağmen halen dimdik ayakta duran ülkemize olan borcumuzu, çocuklarımıza daha iyi bir gelecek hazırlayabilmek için mücadele ederek ödemeye devam edeceğiz.

Toprağa düşen her şehidimize, bedel ödeyen her gazimize, akıtılan her damla kana karşı olan sorumluluklarımızın bilincindeyiz. 

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; bu aziz vatanın, vatanımız olmasına katkı koyan, uğrunda mücadele eden tüm büyüklerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyor. 

Gözleri arkada kalmasın, yetiştik çünkü biz diyorum" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER