Kocaeli delegasyonu Kongre Salonu'nda

AKP 7.Olağan Büyük Kongresi bugün Ankara Spor Salonu’nda gerçekleşiyor.

Kocaeli delegasyonu Kongre Salonu'nda

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen kongrede Kocaeli Delegasyonu tam kadro salondaki yerini aldı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7. Olağan Büyük Kongresi’ne katılmak için Ankara Spor Salonu'na geldi. Erdoğan, kongre öncesi dışarıda bekleyen partililere hitap etti. "Kar yağışının tüm mikropları temizlediği anlamlı bir buluşmada sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum" diyen Erdoğan, 50 kişilik değil 75 kişilik MKYK ile yola devam edeceklerini açıkladı. 

Erdoğan,"75 kişilik bir Merkez Karar ve Yönetim Kurulu ile yola devam edeceğiz. Ayrıca yedek diye bir ifade var. O da 35 kişi ama onlar yedek olarak kalmayacak. Onlar da aynen 35 kişiyle beraber çalışacaklar asıl üyeler gibi" dedi.

'2023 manifestosu açıklanacak' denmişti

Kongrenin sloganı "Türkiye için güven ve istikrar" olarak belirlenmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kongrede 2023 seçimlerine yönelik bir manifesto açıklayacak. AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, genel başkanvekili sayısının ikiye çıkarılacağını söyledi.

AKP tüzüğünün de değişeceği kongrede partinin yeni yönetimi belirlenecek. MYK üye sayısı 50'den 75'e çıkarılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 7. Olağan Kongre'de yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar şu şekilde:

Erdoğan, kongredeki sözlerine Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli'ye teşekkür ederek başladı. Erdoğan, "MHP'ye ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye, büyük ve güçlü Türkiye için bizimle birlikte yürüdükleri için kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Milletimizin 15 Temmuz'da meydanlarda kurduğu Cumhur İttifakı'nı Meclis'te koruyup sürdürdük. Cumhur İttifakı'n mensup her bir kardeşime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Türkiye'yi önce 2023 hedefleri sonra 2053 vizyonuna Cumhur İttifakı ile inşallah kavuşturacağız" dedi.


BAŞKAN BÜYÜKAKIN DA SALONDA
Büyük Kongre için bir gün önceden Ankara’ya giden AKP Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş başkanlığındaki delegasyon sabah erken saatlerde kongre merkezi Ankara Spor Salonu’ndaki yerini aldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Tahir Büyükakın da Kocaeli delegasyonunu ile birlikteydi.

İl Başkanı Mehmet Ellibeş ve delegelerle birlikte aynı sırada oturarak kongreyi takip etti. 

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2021, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER