Kocaeli Trabzonlular Derneği Başkanı Sami Durmuşoğlu 20 saattir Tunus Havalimanı'nda tutuluyor!

Önce sosyal medya hesabından video çekerek durumunu duyuran Sami Durmuşoğlu, Duygu Mert'e detayları aktardı.

Kocaeli Trabzonlular Derneği Başkanı Sami Durmuşoğlu 20 saattir Tunus Havalimanı'nda tutuluyor!

Kocaeli'nin tanınan bilinen iş insanlarından, E. Kocaeli Trabzonlular Dernek Başkanı Sami Durmuşoğlu; sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak '20 saattir Tunus Havalimanı'nda kendisi dahil 5 Türk'ün hiçbir açıklama yapılmaksızın alıkonduklarını' belirtti.

Bunun üzerine Duygu Mert kendisine ulaşarak; bulundukları havalimanı vd bilgileri aldı ve Tunus Türk Konsolosluğu'na ulaşarak durumu yetkililere bildirdi. Yetkililerden haber bekleniyor.

Tunus'a bir iş ziyareti için gittiği öğrenilen Sami Durmuş'un yanında manevi oğlu bulunuyor. Diğer alıkonulan Türk vatandaşlarından 1'i kadın olmak üzere 3 kişi ile orada alıkonulduklarında tanıştıklarını söyleyen Sami Durmuşoğlu, Duygu Mert'in "Covid aşı sertifalarınız ile ilgili bir durum olabilir mi?" sorusu üzerine; "İstanbul Havaalanı'nda bir Tunuslu bütün evraklarımızı kontrol edip Tunus'a gönderdi okey aldı sonra bilet bastılar" dedi.

Sebebin alıkonulanlara bildirilmemiş olması akla endişe verici sorular getiriyor. Transfer yerinde bekletildiklerini ifade eden Durmuşoğlu, Duygu Mert'e 'valizlerinin de kendilerine verilmediğini, valizlerin akıbetlerinin de belirsiz olduğunu, üstlerini bile değiştiremediklerini' belirtti.

Transfer yerinde tutulup bekletilen Sami Durmuşoğlu ile birlikte Seyda Kaya, Tunay Eren, Muhammet Durmuşoğlu ve Nebi Şahin adlı Türk vatandaşlarının Tunus Havalimanı'nda tutulma sebebini 7x24 Kocaeli olarak araştırmayı sürdürüyoruz.

Sami Durmuşoğlu alıkonuldukları havalimanında 40 saatin sonunda, hiçbir sebep göstermeden gece yarısı 'bırakıldıklarını' söyledi.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2021, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER