Kocaeli Üniversite Hastanesi Başhekimi Kemal Doğulu'yu makamında ağırladı!

Türk modacı, stil direktörü, kuaför Kemal Doğulu meme kanseri farkındalığını arttırmak amacıyla Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimi, Genel Cerrahi Uzmanı ve SenaTurk ( Türk Senaloji Akademisi ) Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Nuh Zafer Cantürk' ü ziyaret etti.

Kocaeli Üniversite Hastanesi Başhekimi Kemal Doğulu'yu makamında ağırladı!

Kemal Doğulu önceki yıllarda da meme kanserinde farkındalıkla  ilgili faaliyetlerde bulunduğunu, bu sene COVİD 19 pandemisi nedeniyle imkanların kısıtlı olduğunu, Cantürk’ü ziyaret ederek farkındalığı arttırmaya katkıda bulunmak istediğini belirtti.

Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof.Dr.Nuh Zafer Cantürk; “ülkemizde sağlığa yapılan yatırımların önemine dikkat çekerek mamografi ve ultrasonografi gibi tetkik ve tedavi cihazları ile birlikte meme kanserinin, henüz elle hissedilemeyen aşamada saptanarak erken tanı konulduğu ve bu nedenle de hastalara yapılan müdahalelerin daha küçük olduğunu ve meme kanserinden ölüm oranları azaldığını” belirtti.

DÜNYADA BİRÇOK UZMAN HEKİME EĞİTİM VERİYORLAR

Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof.Dr.Nuh Zafer Cantürk “SENATURK ile birlikte onkolojik prensiplerden ödün vermeden memenin olabildiğince estetiğinin de aynı seansta korunması ile ilgili Türkiye ve Dünya’da birçok uzman hekime eğitim verdiklerini ve bu sayıyı da giderek arttırmayı hedeflediklerini” söyledi.

MEME HASTALIKLARI FARKINDALIĞININ OLUŞMASI GEREK

Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof.Dr.Nuh Zafer Cantürk ekim ayının meme farkındalık ayı olarak kabul edildiğini, ancak yılın her gününün meme hastalıkları farkındalığının oluşması için kullanılması gerektiğini, farkındalıkta Kemal Doğulu gibi ünlü ve önemli isimlerin yer almasının başarıya büyük katkısının olacağını söyleyerek Doğulu’ya bu nazik ve anlamlı ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti.

ŞÜKRANLARINI SUNDU

Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof.Dr.Nuh Zafer Cantürk’ün yetiştirdiği Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Genel Cerrahi uzmanı Doç.Dr. Turgay Şimşek meme kanseri tanısı almış seçilmiş uygun bayan hastaların cerrahi tedavisinde memenin alınması gibi hastayı adeta cezalandırıcı tedavi tekniklerin yerine onkoplastik meme cerrahisi teknikleri kullanılarak hastaları ödüllendirmenin kendilerini daha mutlu ettiğini belirtti. Doç Dr.Turgay Şimşek Hocası Prof.Dr.Nuh.Zafer Cantürk ün meme kanserine göstermiş olduğu önderliğinden dolayı teşekkürlerini belirterek aynı zamanda destek vermek için burada bulunan Kemal Doğulu'ya da şükranlarını sundu.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2020, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER