Kocaeli Valisi son 20 yılı övdü! "Türkiye büyük bir devrim geçirdi"

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın toplantısında konuşan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, son yirmi yıla övgüler yağdırdı.

Kocaeli Valisi son 20 yılı övdü! "Türkiye büyük bir devrim geçirdi"

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü ile Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) arasında "Akıllı Tarım Uygulamaları İşbirliği Protokolü" imzalandı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin de katılımıyla gerçekletirilen GTÜ akademik yılı açılışı ve "Akıllı Tarım Uygulamaları İşbirliği Protokolü İmza Töreni"nde konuşan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, son 150 yılın sanayi, teknoloji ve bilim tartışmalarıyla geçtiğini söyledi.

ÖZELLİKLE SON 20 YILDA

Son 150 yılın bilim ve teknoloji üreten, yarışan bir ülk e sevdasıyla geçtiğini ifade eden Yavuz, artık Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin dünyayla yarışan, rekabet eden bir ülke haline geldiğini vurguladı. Yavuz, bunun herkesin gururu olduğunu belirterek "Özellikle son 20 yılda Türkiye aslında sessiz ve büyük bir devrim gerçekleştirmiştir. Bu devrim önce kendine güvenle başlamıştır, sonra bilim ve teknolojiye daha fazla yatırımla devam etmiştir. Bugün konuştuğumuz konu tam da budur. Bilim ve teknolojiyle elde ettiğimiz gelişimi şimdi farklı alanlara uyguluyoruz. Tarım bunlardan en önemlisi. Pandemiyle bir kez daha yüzleştik ki aslında gıda arzı konusu oldukça önemli. Ne kadar zengin olursanız olun yeterli gıdaya ulaşamıyorsanız problemler devam ediyor demektir." diye konuştu.

SON 20 YILDA TÜRKİYE'NİN HER ALANINDA KATETTİĞİ GELİŞMELER

Son 20 yılda Türkiye'nin her alanda katettiği gelişmenin fevkalade imkanlar sunduğuna dikkati çeken Yavuz, şöyle devam etti: "Türkiye son 100 yıl öncesine göre daha güçlü, daha kudretli ve daha kararlı. Birlik, beraberlik, kardeşliğimiz, dayanışmamız, bilim ve teknolojiye verdiğimiz değer ve birbirimizi desteklememiz bugünkü sonuçları elde etmemize vesile kılıyor. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize ufuk açtığı için siyasal hedefler ortaya koyduğu için bir kez daha minnet ve şükran duygularımı ifade ediyorum. 1990'lı yıllarda günü kurtarmaya çalışan Türkiye'den 2023'ü, 2053'ü, 2071'i planlayan bir ülkeye doğru evriliyoruz ve siyasal somut hedefler ortaya koyuyoruz. Milletimizle bu hedeflere doğru hep beraber koşuyoruz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2020, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER