Kocaeli’nin ortanca yaş nüfusu arttı

Türkiye İstatistik Kurumu ülkemizde ve ilimizdeki ortanca yaş istatistiklerini açıkladı. Kocaeli’de ortanca yaşlarda artış görüldü.

Kocaeli’nin ortanca yaş nüfusu arttı

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğünce açıklanan verilere göre, Ortanca yaş, yeni doğan bebekten en yaşlıya kadar nüfusu oluşturan kişilerin yaşları küçükten büyüğe doğru sıralandığında ortada kalan kişinin yaşıdır. Ortanca yaş aynı zamanda nüfusun yaş yapısının yorumlanmasında kullanılan önemli göstergelerden biridir.

TÜRKİYE’DE ORTANCA YAŞ 4,4 ARTTI

ADNKS kurulmasından itibaren ortanca yaş istatistikleri incelendiğinde, 2007 yılında 28,3 olan Türkiye ortanca yaşı, 4,4 yaş artmış ve 32,7 olarak gerçekleşti.

KOCAELİ’DE ORTANCA YAŞ NÜFUSU ARTTI

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğünce açıklanan verilere göre, ADNKS kurulmasından itibaren ortanca yaş istatistikleri incelendiğinde, Kocaeli ilinin 2007 yılında 28,6 olan ortanca yaşı, 4 yaş artmış ve 32,6 yaş olarak gerçekleşti. Verilere göre, Kandıra ilçesi 40,6 ortanca yaşı ile en yaşlı nüfusa sahipken, Dilovası ilçesi ise 26,5 ortanca yaş ile en genç nüfusa sahip.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER