KOTO Meclis Toplantısı gerçekleştirildi!

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Temmuz ayı meclis toplantısı Burhan Kasım Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Mecliste, 7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına ilişkin kanun hakkında bilgiler verildi.

KOTO Meclis Toplantısı gerçekleştirildi!

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Temmuz ayı meclis toplantısı, bugün Burhan Kasım Salonu’nda gerçekleşti. KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan’ın başkanlığında gerçekleşti.  Mecliste resmi gazetede yayımlanan 9 Haziran 2021’de yürürlüğe giren 7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına ilişkin kanun hakkında bilgiler verildi.

Meclise Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Osman Eşgin ve yöneticileri katılım gösterdi. Osman Eşgin açıklamalarda bulunarak 7326 Yapılandırma Kanunu hakkında bilgiler verdi. Kanuna ilişkin açıklamalarda bulunan Kocaeli Vergi Dairesi Başkan Yardımcısı Akın  Rıfat, detayları ile meclis üyelerine sunumunu gerçekleştirdi.

BİR ÖNCEKİ KANUNLARA GÖRE DAHA KAPSAMLI

Kürsüye çıkarak açıklamalarda bulunan Eşgin, “7326 sayılı Yapılandırma Kanunu 31 Ağustos’a kadar gündemde kalacak. Kanun 9 Haziran 2021’de yürürlüğe girdi. Bu kanun bir öncekilere göre daha kapsamlı. Kanunun içeriğinde kesinleşmemiş alacaklar, dava sürecindeki alacaklar sulh edinme yolları var. Bu düzenlemeler sizlerin ihtiyacı doğrultusunda çıkarıldı.

DERİNCE’YE TAŞINIYORUZ

İnternet üzerinden online olarak yapıyoruz sadece davalarda dilekçe beyan etmeliyiz. Bütün süreçleri gerek başvuru gerek ödemeyi internet üzerinden yapabilirsiniz. Hiçbir tereddüt olmadan tüm aşamaları internet vergi dairemizden yapabilirsiniz. Merkezimizi Derince’ye taşıyoruz. Vatandaşlar işlemlerini Acısu Vergi Dairesi’nden de yapabilirler.“ ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER