KOTO Meclis Üyeleri: "Artık kapanmak istemiyoruz"

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Temmuz ayı meclis toplantısı Burhan Kasım Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Mecliste aşılamaya dikkat çeken meclis üyeleri, "Tekrar pandemi yaşayarak kapanma istemiyoruz" ifadelerini kullandılar.

KOTO Meclis Üyeleri: "Artık kapanmak istemiyoruz"

Kocaeli Ticaret Odası ( KOTO) Temmuz ayı meclis toplantısı, bugün Burhan Kasım Salonu’nda gerçekleşti. KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan’ın başkanlığında gerçekleşti. Aşılamaya dikkat çeken meclis üyeleri artık kapanma olmasını istemediklerini ayrıca işletmecilerin daha dikkatli olması gerektiği ifade edildi. Tek kozun aşı olduğunu söyleyen  meclis üyeleri, pandemi dönemi bitmiş gibi davranılmaması konusunun altını çizdi.

BİR DAHA KAPANIRSAK DAHA DAYANAMAYIZ

Söz alan Meclis Üyesi Yaşar Can, “Biz artık kapanmak istemiyoruz. Sağlık bilmiyoruz fakat  istatistikleri biliyoruz. Aşının bu Covid-19’a faydalı olduğunu biliyoruz. Lütfen aşı olalım. Aşı ile ölüm oranları değişiyor. Daha dikkatli olalım ki işletmelerimiz kapanmasın. Bir kere daha kapanırsak daha dayanamayız. 

ELİMİZDE BİR KOZUMUZ VAR O DA AŞI!

İşletmecilerin kurallarına uyması gerektiğini ifade eden Meclis Üyesi Eray Bodur, “18 ayda yarısını kapalı bir halde geçirdik. Kısıtlamaların kaldırıldığı 1 temmuz itibari ile de tekrar işlerimize döndük. İşletmecilerimize uyarı yapmak istiyoruz. Pandemi bitmiş gibi davranmayalım masa ve mesafe kurallarına uyalım. Şu an gördüğümüz değerlendirmeler sonucu yetkililer nasıl vaka sayılarını azaltacaklarını söylüyorlar. Artık elimizde bir kozumuz var, o da aşı.

BUNDAN SONRA AŞILI İNSANLARLA DEVAM EDEBİLİRİZ

Aşı ile ilgili çalışmaları topluma anlatacak bir kampanya başlatmak istiyoruz. Lütfen işletmecileriz pandemi kurallarına uysunlar. Bir kapanma daha istemiyoruz. Kısıtlamalar olacaksa, işletmelerimizin kapanmaması için sadece aşılı olan insanlar ile devam edebilir miyiz diye düşünüyoruz. Bu alanda da çalışmalar yapacağız.” İfadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2021, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER