KOÜ'de yeni eğitim öğretim dönemi başladı

Kocaeli Üniversitesi’nde 2021-2022 eğitim öğretim yılı bugün başladı.

KOÜ'de yeni eğitim öğretim dönemi başladı

KOÜ Rektörü Prof. Dr. Saadettin Hülagü, yeni eğitim dönemiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Üniversite olarak her yeni şarta ayak uyduracağız. Her öğrencimizin aşı olmasını istiyoruz. PCR test merkezi kuracağız. Uzaktan eğitim olacak ama sınavlar yüz yüze yapılacak” dedi.

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saadettin Rektör Hülagü, öğrencilerin sağlıklı bir eğitim süreci geçirmeleri için mutlaka aşı yaptırmaları gerektiğini ifade etti. Hülagü, “Çünkü girdikleri her ortamda bu konu karşılarına çıkacak. Üniversiteyi ya da yurtları geçin; ulaşımda dahi bu şart var. Aşı olmayarak başkaları için tehlike oluştururlar. PCR testlerin yapılması için Tıp Fakültesinde yeni bir PCR merkezi yapacağız” dedi.

UZAKTAN EĞİTİME DE DEVAM, SINAVLAR YÜZYÜZE

Yüz yüze eğitimi resmen başlattıklarını söyleyen KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, isteyen öğrencilerimize de uzaktan eğitim vereceklerini söyledi. “PCR kararı ile uzaktan eğitimi tercih eden öğrencilerimiz var. Eskiden 90 kişiyi bir sınıfa koyabiliyorduk. Şimdi bunu yapamayız. Yüz yüze eğitim istemeyen öğrencilerimiz için kamera kaydı sayesinde uzaktan eğitime vereceğiz. Ancak sınavların tamamı yüz yüze olacak. Çünkü son bir buçuk yıllık dönemde sınavlarda bazı sorunlar yaşadık” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER