Kutalmış Türkeş'ten Bahçeli'ye ve ağabeyine 'andımız' çıkışı

MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in diğer oğlu, eski AKP Milletvekili Kutalmış Türkeş de Danıştay’ın “Andımız okunmasın” kararına karşı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ve ağabeyi Tuğrul Türkeş’i eleştirdi.

Kutalmış Türkeş'ten Bahçeli'ye ve ağabeyine 'andımız' çıkışı

MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in diğer oğlu, eski AKP Milletvekili Kutalmış Türkeş sosyal medya hesabı Twitter üzerinden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin andımızın okunmasına karşı çıkan bir konuşmasını paylaşarak şöyle bir çağrıda bulundu: 

Bahçeli'ye mesajı

“Devlet Bey, işte beklediğin an! Geç karşılarına:'Millete sözüm var Andımızı tekrar okutun yada ittifakı bozarım' de!Gör bakalım okutuyorlar mı okutmuyorlar mı! Yaparsan Türk tarihine şerefle geçersin, yapmazsan MHP’yi esir,kendini de rezil etmiş şekilde tarihe geçersin! Hodri Meydan!” 

Ağabeyi Tuğrul Türkeş'e mesajı 

İkinci bir paylaşımda daha bulunan Kutalmış Türkeş, ağabeyi Tuğrul Türkeş'ede, "Sayın Tuğrul Türkeş, beni hiçbir zaman MHP üyesi dahi yapmadılar ama Siz MHP de başkan yardımcılığı yaptınız, o dönemde milliyetçiliğe ayak uzatmaya kalkanın ayaklarını kırarız diyordunuz!İşte sana fırsat!Madem Türkeş'in oğlusun BABAMIZA YAKIŞANI YAP KIR O BACAKLARI OKUT ANDIMIZI!” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2021, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER