Otobüsçülerin kongresinde tansiyon yüksekti!

S.S. 5’Nolu İzmit Şehiriçi Minibüs ve Otobüsçüleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifinin kongresi 206 oy alan Niyazi Yağız güven tazeledi. İki adaylı gerçekleşen kongrede tansiyon çok yüksekti.

Otobüsçülerin kongresinde tansiyon yüksekti!

S.S. 5 No’lu İzmit Şehiriçi Minibüs ve Otobüsçüleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi 40’ıncı olağan kongresi bugün Antikkapı Restoranda gerçekleştirildi.

Toplam 480 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede mevcut Başkan Niyazi Yağız ile Mustafa Kurt başkanlık için yarıştı.

Divan Başkanlığını Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt üstlendiği kongrede kooperatifin eski başkanı Lokman Aydemir kendisi ile ilgili iddialara sert tepki gösterirken, mali konularda yapılan sunumda da Latif İşcen ile divan arasında sözlü tartışma yaşandı.

Konuşmaların ardından yapılan seçim sonucunda kullanılan 346 oyun 206’sını Niyazi Yağız alırken rakibi Mustafa Kurt ise 138 oy aldı. 2’ci dönemi giren Yağız yaptığı açıklamada üyelere teşekkür etti.

“ADIMIN KİRLENMESİNE İZİN VERMEYECEĞİM”

Kongrede konuşan kooperatifin eski başkanı Lokman Aydemir, “Ortalıkta kirli bir siyaset yapılıyor. Beni görevi teslim ettiğimdeki rakamlar buradadır. 572 bin liralık borç aidatlar yetmediği içindir. Lokman Aydemir’in yediği bir para varsa bunu ortaya çıkarırsınız. 27 ay dan buyana görevdesiniz görevinizi yapacaksınız. Lokman Aydemir’in adını karalayamazsınız. Buna izin vermem. Rakamlar buradadır. Benim telefonum açık, yerim yurdum bellidir. O zaman borçsuz olmamız için üye aidatlarının 472 lira olması gerekiyordu. Bugün ki arkadaşlarımız çok şanslı. Benim burada ismim var. Kendimi savunmam lazım. Üyeliğim devam ettiği, yaşadığım sürece adımın kirlenmesine müsaade etmeyeceğim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2021, 20:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER