Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu: ''Biz konuşmazsak kimse konuşmaz''

Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu bugün partisinin İl binasında basın toplantısı düzenledi.

Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu: ''Biz konuşmazsak kimse konuşmaz''

Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu bugün partisinin İl binasında basın toplantısı düzenledi. Mutlu yaptığı açıklamalarda;

“BİZ KONUŞMAZSAK KİMSE KONUŞMAZ”

''Gönül ister ki güzel şeyler söyleyelim. Topluma refahlık veren konulardan konuşalım. Siyaset tek başına eleştiri sanatı değildir. Ama bugünlerde çok daha belirgin olarak gördüğümüz şey, toplumun sesi ve vicdanı olabilmektir. Çünkü özellikle tek partili iktidar dönemlerinde

zamanla oluşan iktidar sarhoşluğu ile ne yazık ki vatandaşın dertleri gölgede kalmakta, iktidar kendi konforu ve kendi geleceği uğruna olabildiğince keskinleşebilmektedir. Bugün biz konuşmazsak kimsenin konuşmayacağı, biz söylemezsek kimsenin duymayacağı bir ortamdayız. Dün dava üzerinden millete söz verenlerin bugün “Biz ideoloji partisi değiliz” dediği, davayı parti davasının indirgediği yerdeyiz. Şu anda irili ufaklı tam dokuz partinin koltuk çıkmasıyla ayakta duran bu koalisyona alet de olmadık, dahil de olmadık.

“BOYNU BÜKÜKLER MAKAM ARAÇLARI SÜRMEKTE”

Dün, aramızda yaşayan arkadaşlar, boynu bükük millet meseleleri için kapı kapı gezen arkadaşlar bugün milletin üzerine makam araçlarını sürmektedir. Dün halinden vaktinden mahallemizin adamı gibi soframıza oturan arkadaşlar bugün yüksek dağların tepesinden bakmaktadır. Millet 2008 krizinden bu yana ağır bedel ödemektedir. Üzerine pandemi krizi eklenince EKMEK hayatımızın en önemli meselesi olmuştur. Adaleti sağlamak üzere millete söz veren parti 2020 yılı için bütçede belirtilen 140 milyar vergiyi tam iki katına çıkarmaktadır. Birlikte paylaşmak ve birlikte kalkınmak üzere söz veren sözüm ona dava mensupları bugün yancısıyla, ortakçısıyla birlikte paylaşmış, birlikte kalkınmış, milleti askılardan ekmeğe çağırır hale gelmiştir.

“RANT OYUNU VAR”

Her birimiz çevresine şöyle bir baksın şehrin en zenginlerinin nerede ve kimlerle olduğuna, nereden zenginleştiklerini görsün” diyen Mutlu, “ Bu bir rant paylaşımı oyunundan ibaret hale gelmiştir. Dava bitmiştir. Tek bir dava kalmıştır, o da partiye hizmet. Çevresiyle, ailesiyle çıkarları devam etsin diye partici, partili bir azınlık kalmıştır. Halkayı genişletmeyen, kısıtlı sayıdaki bal tutanlardan başka kimseye hayat hakkı tanımayan bir kamu yönetimi hakim olmuştur. Vergide ve borçlanmada yükü vatandaşa yükleyen iktidar istihdamda kendi çocuğunu ihalede kendi çevresini atamada kendi partilisini kayırmıştır. Düne kadar yedi düvele karşı savaş üzerinden milletten fedakarlık beklemiş sonra kendileri lükslerinden, israarından zerre karda fedakarlık yapmamışlardır.

“AKP’NİN ÇÖZÜLÜŞ DÖNEMİ”

Harcanan para milletin parasıdır. Bu iktidar döneminde millet bütçesinden harcanan reklam ve tanıtım bütçesi Avrupa kıtasında harcanmamıştır. Her bir kamu kurumunun zorunlu hizmet alanındaki görevleri, siyasi reklam ve algı gayreti ile sunulur hale gelmiştir. AKP’nin çözülüş döneminin en önemli alameti budur. Her bir kamu idarecisinin siyasete desteği, katkısı ve reklamı puanlanır hale gelmiştir. Cumhurbaşkanlığı sistemi fırsata çevirilerek iktidarda kalma pahasına devletin geleceği, adil ve tarafsız hizmet gölgelenmiştir. Kendileri gibi düşünmeyen herkes hain ilan edilir olmuştur.

“AYKIRI SES DUYMAK İSTEMİYORLAR”

Aslında ne kadar basit bakınız. AKP bir siyasi partidir. Seçimlere girip oy ister. Kendisini anlatır, propaganda yapar. Bizlerde birer siyasi partiyiz. Yasalar doğrultusunda siyaset üretme hak ve sorumluluğuna sahibiz. Yasal olan bir görevi yerine getiriyoruz. Ve işin tuhafı gerçeklerden söz ediyoruz. Ama arkadaşlar ve ortaklarının keyfi kaçıyor, moralleri bozuluyor. Çünkü sadece kendi partilerinin reklamı, çıkarı ve kazancından söz edilsin isteniyor. Aykırı bir ses duymak istemiyorlar” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2020, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER