Sağlıkçılar Bakanlık önünde haykırdı!

Türk Sağlık-Sen Genel Merkezi tarafından dün Sağlık Bakanlığı önünde 81 ilden gelen şube başkanları ile birlikte sağlık çalışanlarının sorunlarını haykırdılar.

Sağlıkçılar Bakanlık önünde haykırdı!

Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Sağlık-Sen Genel Merkezi tarafından dün Sağlık Bakanlığı önünde eylem yaptılar. Türkiye genelinde 81 ilinden gelen Türk Sağlık-Sen Şube başkanları sağlık çalışanlarının sorunlarını bir kez de Sağlık Bakanlığı önünde haykırdılar. Türkiye Kamu Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci’nin önderliğinde gerçekleşen eyleme Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı ve Kamu-Sen Denetleme Kurulu üyesi Ömer Çeker de katıldı. Kocaeli’de bulunan sağlık çalışanlarını yaptığı ziyaretlerdeki sorunları da genel merkez yöneticilerine ileterek sorunların çözümü ve iletilmesi konusunda da önemli bir görevi yerine getirmiş oldu.

Kocaeli’deki sağlık çalışanlarını temsilen Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker katıldı.

EK ZAM TEK ÇARE

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker Ankara’da gerçekleşen eylem ile ilgili yaptığı açıklama da, “ Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Merkezimizin öncülüğünde bugün Ankara’da Sağlık Bakanlığının önünde çalışanların sorunlarını hep bir ağızdan bir kez daha haykırdık. Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi olarak sürekli sahada sağlık çalışanlarımızın sorunlarını dinleyerek ilk önce yerel yöneticilerimize çözümü konusunda yasal çerçevede girişimlerimizi yaptık. Ancak görüyoruz ki, sağlık çalışanlarını alkışlatanların sorunların çözümüne sıra gelince kulakları sağır, gözleri kör oluyor. Sağlık Bakanlığı önünden bu sefer çalışanlarımızın sorunlarını haykırdık. Ek zam tek çare, gerisi hikaye diyoruz. Sağlık çalışanlarımızı artık vaatlerle kimse kandıramayacak. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da il bazında da sesimizi duyurmak için bölgesel eylemlerimiz olacağını da ifade etmek istiyorum” diyerek konuşmasına son verdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2021, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER